۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کد خبر: ۵۶۸۴۴
ارتش سوریه یک مقر مستحکم زیر زمینی داعش را در شهر تازه آزاد شده سراقب در جنوب شهر ادلب کشف و ضبط کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، واحدهای ارتش سوریه یک مقر زیرزمینی مستحکم تروریست‌های جبهه النصره را در شهر سراقب کشف و ضبط کردند.

این مقر شامل چندین اتاق است که توسط یک شبکه پیچیده تونل در ارتباط هستند.

ارتش سوریه برای نخستین بار از سال 2011  در هجدهم بهمن ماه ۹۸ توانست شهر مهم سراقب در جنوب شرق استان ادلب(شمال غرب سوریه) را از اشغال تروریست‌ها خارج کند.

در شمال سراقب شهرهای مهمی مانند «تفتناز»، «بنش» و «آفس» و در جنوب آن «تل مریدخ» و «خان السبل» و در غرب آن شهرهای «سرمین» و «النیرب» قرار دارد و به ادلب می‌رسد. سراقب از طریق مسیر بین‌المللی «حلب-لاذقیه» به شهر «اریحا» نیز وصل می‌شود.

آزادسازی سراقب، باعث شد که مسیرهای امدادرسانی به تروریست‌ها بین شهرها و مناطق مذکور قطع شود. کما اینکه ارتش سوریه، از نظر آتشباری بر بزرگراه «دمشق-حلب» که در شمال سراقب قرار دارد، مسلط شد.

آزادسازی سراقب باعث تسهیل پیشروی نیروهایی می‌شود که از جنوب غرب حلب در حال ادامه عملیات هستند. بدین ترتیب، ارتفاعات «العیس» و شهرکهای اطراف آن، در تیررس، ارتش سوریه قرار می‌گیرد.

سراقب پس از معره النعمان دومین شهری است که ارتش سوریه از زمان ازسرگیری عملیات خود در چهارم بهمن ماه جاری، توانسته است آن را آزاد کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر