۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۵۶۶۶۶
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تنها کشور باصلابت و ایستاده در برابر آمریکا است، گفت: وظیفه همگان دفاع از انقلاب است و بر همین اساس باید نسل امروز با مجاهدت‌های گذشتگان آشنا شوند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از تندیس شهید آیت‌الله مرتضی مطهری در موزه عبرت گفت: موزه عبرت واقعاً موزه عبرتی است که اگر نسل جوان آنجا را از نزدیک مشاهده کند که در دوران ستمشاهی چه مجاهدت‌هایی برای انقلاب اسلامی صورت گرفته است قدر و منزلت این نظام را بیشتر متوجه خواهد شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی با صلابت اما مظلوم است چرا که منزلت انقلاب در دنیای فعلی نشان‌دهنده جایگاه مرتفع جمهوری اسلامی است.

رئیس مجلس تصریح کرد: در منطقه و در دنیا نمی‌توانند ایران اسلامی را به حساب نیاورند چرا که در زمان شاه، ایران مانند کشورهای عربی خلیج‌فارس دست‌نشانده و اجراکننده دستورات بود اما ما هم اکنون باصلابت هستیم.

* سطح نازل و دست‌نشاندگی حکومت پهلوی در خاطرات آنها وجود دارد 

لاریجانی با اشاره به تأسیس کمیته مشترک در دوران پهلوی گفت: این کمیته با کمک سیا و موساد ایجاد شده که نشان‌دهنده دست‌نشاندگی دوران ستمشاهی بوده است.

وی گفت: شاه دستور خود را از سفرای انگلیس و آمریکا می‌گرفت و این موضوع در خاطرات علم به صراحت وجود دارد که نشان‌دهنده سطح نازل و دست‌نشاندگی رژیم سابق است. 

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: تنها کشوری که در برابر آمریکا در دنیای فعلی و عرصه بین‌المللی ایستاده است جمهوری اسلامی است که توانسته در برابر جریان استکبار با صلابت بایستد.

لاریجانی گفت: وقتی ایران فعلی را در کنار گذشتگان قرار می‌دهیم بزرگی آن را در برابر دوران ستمشاهی درک خواهیم کرد. 

* انقلاب اسلامی مثل امام علی (ع) باصلابت و مظلوم است

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با آنکه با صلابت است اما مظلوم هم است و مانند امام علی (ع) که با صلابت بودند اما مظلوم هم بودند است.

رئیس مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی با آنکه باصلابت و پرقدرت است اما مورد هجوم آمریکایی‌ها و همراهان آنها قرار دارد و بر همین اساس عده‌ای وظیفه دارند که از مظلومیت ایران اسلامی دفاع کرده و همگان وظیفه داریم که از مجاهدت‌های گذشتگان که بسیار زیاد هم بوده است دفاع کنیم لذا امروزی‌ها وظیفه دفاع از این نظام را بر دوش خود دارند. 

* شهید مطهری ایدئولوگ نظام جمهوری اسلامی است 

لاریجانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری فرموده‌اند که او ایدئولوگ نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: شهید مطهری فکر نوینی را به وجود آورد که انقلاب اسلامی بتواند با توانمندی فرهنگی خود این نظام را به وجود آورند. 

رئیس مجلس گفت: شهید مطهری درباره انقلاب دغدغه داشته و برای آینده و نحوه تحقق آن اندیشه و برنامه داشته است. 

* دغدغه شهید مطهری در شب شهادتش اقتصاد اسلامی بود

لاریجانی خاطرنشان کرد: با وجود برخی کاستی‌ها در انقلاب اسلامی بعد از گذشت 41 سال از پیروزی آن اما شهید مطهری از همان ابتدا دغدغه رفع مشکلات این نظام را داشته است و حتی در کیف همراه شهید مطهری در شب شهادتش دست‌نوشته‌ای با عنوان اقتصاد اسلامی و رفع مشکلات آن وجود داشت. 

وی گفت: شهید مطهری تمرکز بسیار زیادی بر معنویت داشته و او در کنار همه مسائل رکن معنویت را مهم می‌دانست. 

رئیس مجلس افزود: شهید مطهری معتقد بود عدالت واقعی بدون معنویت امکانپذیر نیست و اگر در جامعه اسلامی معنویت افول کند دیگر موضوعات هم تنزل پیدا خواهند کرد.

لاریجانی تأکید کرد: تحول در جامعه بدون معنویت و انسان‌سازی امکانپذیر نیست چرا که او معتقد بود که جامعه و فرد اصالت داشته و نمی‌توان یکی از آنها را نادیده گرفت. 

وی در پایان خاطرنشان کرد : اگر یک انسان بخواهد رشد کند باید در جامعه‌ای که سلامت معنوی دارد ارتقا یابد. 
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر