۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
کد خبر: ۵۶۶۶۳
با افزایش شمار مبتلایان به بیش از ۱۴ هزار نفر انجام شد؛
با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و انتشار گزارش هایی مبنی بر ثبت اولین مورد مرگ بر اثر این ویروس در خارج از چین، سازمان بهداشت جهانی در این رابطه هشداری را برای کشورهای جهان صادر کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، با افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا به ۳۰۴ نفر، یک مقام سازمان بهداشت جهانی به کشورهای جهان هشدار داده است که خود را برای مقابله با شیوع این ویروس در داخل مرزهایشان آماده کنند.

کمیسیون بهداشت چین امروز یکشنبه ۱۳ بهمن اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۳۰۴ نفر رسید.

به گزارش پایداری ملی، تمامی قربانیان در کشور چین در استان هوبئی، محل و منشأ شیوع این ویروس، بوده‌اند.

در همین حال، پکن از تصمیم آمریکا برای جلوگیری از ورود افرادی که در دو هفته اخیر به چین رفته‌اند، انتقاد کرده و گفته است که این اقدام از روی حسن نیت انجام نشده است.

اسکات موریسین، نخست وزیر استرالیا هم دیروز شنبه از اعمال محدودیت برای ورود اتباع چین و مسافرانی که اخیراً به چین سفر کرده‌اند، خبر داده است. ژاپن و سنگاپور نیز تصمیم مشابهی اتخاذ کرده‌اند.

هند و کره جنوبی نیز صدها شهروند خود را از شهر ووهان، اولین محل بروز و شیوع ویروس کرونا، تخلیه کردند. این افراد قرار است به مدت دو هفته در قرنطینه نگه‌داری شوند.

اندونزی نیز یک هواپیما برای تخلیه شهروندان خود به ووهان فرستاده است.

رویترز مینویسد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ۱۴ هزار نفر فزونی گرفته که از تعداد مبتلایان به بیماری سارس در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ بیشتر است. بیشتر این مبتلایان در چین هستند.

گسترش سریع ویروس کرونا باعث شد تا سازمان بهداشت جهانی در روز پنجشنبه ۱۰ بهمن، وضعیت اضطراری بین‌المللی اعلام کرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر