۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
کد خبر: ۵۶۶۳۲
گزارشهای تأیید نشده از اصابت دست کم پنج فروند راکت به محوطه مجاور پایگاه هوایی آمریکا در جنوب موصل عراق خبر می دهند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، شامگاه جمعه گزارش‌هایی تأیید نشده از برخورد دست کم پنج فروند راکت به منطقه‌ای در مجاورت پایگاه هوایی القیاره در عراق که محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا است، خبر دادند.

پایگاه القیاره عراق در ۶۴ کیلومتری جنوب موصل و ۲۹۹ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد. هنوز گزارشی از میزان خسارت یا تلفات وارده در دست نیست.

گفتنی است که در پی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست نیروهای تروریستی آمریکا و حمله موشکی و انتقام جویانه ایران به پایگاه عین الاسد در عراق و مجروح شدن دست کم ۶۴ نظامی آمریکایی، پارلمان عراق به لایحه خروج نیروهای ائتلاف آمریکا از خاک خود رأی موافق داد؛ تصمیمی که با خشم مقامات آمریکا و تهدید بغداد به وضع تحریم‌های سنگین روبرو شد.

به رغم مخالفت آشکار مقامات و مردم عراق با حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک این کشور «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از گفتگوی پنتاگون با مقامات عراق در مورد امکان استقرار سامانه پدافند هوایی پاتریوت در خاک این کشور خبر داد!

از سوی دیگر، عراق نیز در حال کار بر روی حوزه جدیدی از همکاریها با ائتلاف آمریکا با هدف محدود ساختن گستره فعالیت‌های این ائتلاف به حوزه‌های همچون مشاوره، تحویل سلاح، آموزش و همچنین اعمال محدودیت بر آزادی تحرک نیروها در خاک عراق است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر