۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
کد خبر: ۵۶۶۲۵
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توییتر خود از بازگشت ۷۰ ایرانی ساکن ووهان چین به کشور و مراقبت بهداشتی از آنها برای دو هفته خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا -سعید نمکی روز جمعه در حساب توییتر خود نوشت: با پیگیری‌های مکرر و همراهی وزارت امور خارجه بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین که نگران وضعیت آنها بودیم، با تدابیر بهداشتی مناسب در روزهای آینده به کشور باز می‌گردند.

وی ادامه داد: برای اطمینان از ایمنی، دو هفته در محل مناسبی تحت نظر بوده و با مراقبت‌های کامل پذیرایی خواهند شد.

به گزارش پایداری ملی ، وزیر بهداشت امروز همچنین اعلام کرد که از معاون اول رییس جمهوری خواسته تا ورود هرگونه مسافر از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی از مبدا چین به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت در هفته آینده با همکاری وزارت امور خارجه برای بازگرداندن حدود ۷۰ ایرانی مقیم شهر ووهان چین اقدام می کن. حدود ۵۰ نفر از این افراد دانشجو و ۲۰ نفر غیر دانشجو هستند. اطلاعات وزارت بهداشت نشان می دهد هیچکدام از این افراد به ویروس کرونا مبتلا نیستند اما قطعا هنگام ورود به کشور مراحل قرنطینه و کنترل های شدید بهداشتی اعمال می شود.

وی گفت: در مجموع حدود ۲۰۰ دانشجوی ایران در ووهان چین مشغول به تحصیل هستند که حدود ۱۵۰ نفر آنها قبل از شیوع ویروس کرونا و قبل از تعطیلات سال نوی چینی به ایران آمدند و هیچ کدام از آنها نیز مبتلا نبودند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر