۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
کد خبر: ۵۶۵۸۳
در معاملات امروز رقم خورد
با تداوم وحشت فزاینده از افزایش مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا و احتمال تأثیر منفی آن بر رشد اقتصادی جهان و کاهش تقاضای نفت، قیمت نفت خام در روز پنج‌شنبه به شدت سقوط کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، با تداوم وحشت فزاینده از افزایش مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا و احتمال تأثیر منفی آن بر رشد اقتصادی جهان و کاهش تقاضای نفت، قیمت نفت خام در روز پنج‌شنبه به دنبال یک مکث ۱ روزه، به روند سقوط خود ادامه داد.

مقامات چین امروز اعلام کردند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ۷۷۰۰ نفر فراتر رفته و مرگ‌ومیر ناشی از آن هم به بیش از ۱۷۰ نفر رسیده است.

تا ساعت ۱۳:۲۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۸۲ سنت یا ۱.۵۴ درصد سقوط کرد و به ۵۲.۵۱ دلار رسید. این در حالی است که قیمت این شاخص در ابتدای معاملات امروز تا ۵۲.۲۸ دلار هم پایین آمده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، شاخص بین‌المللی قیمت نفت، ۸۶ سنت یا ۱.۴۴ درصد سقوط کرد و به ۵۸.۹۵ دلار رسید. این شاخص در ابتدای معاملات امروز تا ۵۸.۶۵ دلار هم پایین آمده بود.

سازمان سلامت جهانی امروز قرار است جلسه‌ای دیگر برای بررسی اینکه آیا روند سریع شیوع ویروس کرونا یک مورد اضطراری جهانی است یا خیر، برگزار کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر