۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
کد خبر: ۵۶۵۵۰
سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای به شدن از طرح سازش دولت ترامپ انتقاد کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) از طرح سازش آمریکا، موسوم به «معامله قرن» انتقاد کرده است. 

در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است: «بسته پیشنهادی دولت ترامپ برای نقض قوانین بین‌المللی و سلب فلسطینی‌ها از حقوقشان، دستورالعملی برای افزودن به رنج‌ها و تخلفات در اسرائیل و اراضی اشغالی فلسطین است.»

عفو بین‌الملل از جامعه بین‌الملل خواسته مفادی که در طرح موسوم به «معامله قرن» گنجانده شده و با قوانین بین‌المللی مغایرت دارند را رد کنند. از جمله این مفاد که این نهاد بین‌المللی به آن اشاره کرده به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر دره اردن و بخش اعظمی از شهرک‌های غیرقانونی در سایر نقاط کرانه باختری است.

«دونالدترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب در یک نشست مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن رونمایی کرد.

ترامپ رونمایی از این طرح را «گامی به سمت صلح» برای اسرائیل توصیف کرد و مدعی شد  این طرح به مقابله با «افراط‌گرایی» کمک می‌کند. این طرح قدس را به رژیم صهیونیستی اعطا کرده، خواستار کنار گذاشتن سلاح مقاومت شده و آوارگان فلسطینی را از حق بازگشت منع کرده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر