۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبر: ۵۶۵۴۷
مردم فلسطین در کرانه باختری در اعتراض به طرح سازش تحمیلی «معامله قرن» به خیابان‌ها آمدند و تصاویر رئیس جمهور آمریکا و پرچم این کشور را آتش زدند.
به گزارش پایداری ملی به نقل ازخبرگزاری فارس، صدها نفر از مردم فلسطین شامگاه امروز (سه‌شنبه) در اعتراض به طرح سازش تحمیلی «معامله قرن» توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به خیابان‌ها آمدند.

مردم فلسطین در تظاهرات خود در «رام الله» واقع در کرانه باختری، تصاویر ترامپ و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

این اقدام معترضان فلسطینی پس از اعلام طرح معامله قرن توسط ترامپ انجام گرفته است. ترامپ، امشب در کنار نتانیاهو و در یک شوی تبلیغاتی-انتخاباتی، جزئیات این طرح ادعایی را مطرح کرد.

به گزارش پایداری ملی امشب بیش از «سه‌هزار فلسطینی در غزه، علیه طرح آمریکا به خیابان‌ها آمدند؛ [طرحی] که طرف فلسطینی آن را رد کرده است.

این روزنامه ضمن پیش‌بینی در خصوص افزایش دامنه اعتراضات مردم فلسطین علیه این طرح، تأکید کرد که در جریان این اعتراضات، پرچم‌های آمریکا نیز به آتش کشیده شد.

معترضان فلسطینی در محکومیت و رد این طرح تحمیلی، شعارهایی مانند «لا لا للصفقة» (نه نه به معامله) و”الصفقة لن تمر» (معامله اجرایی نخواهد شد) را سر دادند.

افزون بر تظاهرات در غزه، ساکنان شهرهای مختلف فلسطینی و همچنین اردوگاه‌های نوار غزه واقع در کرانه باختری، به خیابانها ریختند. معترضان همچنین از جامعه بین‌الملل خواستند که طرح دولت ارمپ را رد کند.

طرح ترامپ که در حمایت کامل از رژیم صهیونیستی است، مسئله فلسطین را از بین می‌برد و دیگر کشور مستقلی به نام فلسطین تشکیل نخواهد شد.

این اظهارات ترامپ و نتانیاهو و تحمیل یکجانبه این طرح، اعتراضات و محکومیتهای داخلی و بین‌المللی را به همراه داشته است؛ به نحوی که بسیاری از سیاستمداران عربی و حتی غربی و آمریکایی، آن را در حمایت آشکار از رژیم صهیونیستی عنوان کردند.

«جمال نزال» عضو شورای انقلابی جنبش فتح فلسطین هم گفت که «معامله قرن، یک تبلیغات انتخاباتی مشترک برای دو فرد بحران‌زده است».

وی تأکید کرد که این جنبش، پیشنهادهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نمی‌پذیرد، هر چند که ترامپ «به صورت مبهم اعلام کرد که قدس شرقی پایتخت فلسطین خواهد بود».
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر