۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
کد خبر: ۵۶۴۷۷
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید میدانى از مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان گفت: دولت محترم اعتباراتى که براى مناطق سیل‌زده باید دیده شود را هرچه سریع‌تر تخصیص دهد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزارى فارس از بندرعباس، سردارسرلشکر حسین سلامى پس از یک بازدید میدانى از مناطق سیل‌زده اظهار داشت: وضعیت نامناسبى در مناطق سیل‌زده هرمزگان ایجاد و آب وارد منازل مردم شده و زندگى آنها را از بین برده است.

وى با بیان اینکه مردم منطقه از فرماندار جاسک در خصوص رسیدگى به سیل‌زدگان رضایت کامل دارند، افزود: همه نیروهاى امدادى اعم از سپاه، بسیج، ارتش، هلال احمر، گروه‌هاى جهادى و دستگاه‌هاى دولتى پاى کارند تا هرچه سریع‌تر مشکلات مردم برطرف شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامى تصریح کرد: اکنون منازل مردم در حال پاکسازى و گل‌روبی است اما این خانه‌ها قابل سکونت نیست چراکه دقیقأ در مسیر سیل قرار دارند.

*مکان جدیدى براى اسکان مردم در نظر گرفته شود

سردار سلامى افزود: هر بارشى که در منطقه صورت بگیرد باز هم همین وضعیت تکرار خواهد شد که باید فکرى اساسى اندیشیده شود و مکان جدیدى براى اسکان مردم در نظر گرفته شود و پس از ساخت و تجهیز در اختیار آنان قرار گیرد.

وى به امدادرسانى سپاه در مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان اشاره کرد و گفت: نیروى دریایى سپاه و سپاه استانى حضرت امام سجاد(ع) با تمام ظرفیت، توان و بضاعت ممکن خودشان اعم از بالگردها، دستگاه‌هاى مهندسى، واحدهاى پخت و پز و واحدهاى خدماتى از قبیل اورژانس در منطقه حضور دارند و همه امکانات خود را به کار گرفته‌اند که این مردم شرایط مناسبى را براى زندگى موقتشان پیدا کنند تا ان‌شاءالله شرایط زندگى دائمشان فراهم شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه عنوان داشت: سپاه آمادگى کامل خود را در جهت مشارکت در ساخت و تجهیز منازل سیل‌زدگان اعلام مى‌دارد.

سردار سلامى خاطرنشان ساخت: به محض مشخص شدن محل جدید ایجاد منازل سیل‌زدگان، تمامى امکانات خود را پاى کار مى‌آوریم و کمک خواهیم کرد تا به‌زودى این منازل ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

 *تا آخر پاى این مردم ایستاده‌ایم

وى به شرایط نامناسب زیست و زندگى سیل‌زدگان اشاره کرد و افزود: اکنون مردم در چادرها زندگى مى‌کنند و این درحالیست که همچنان باران‌هاى سیل‌آسا ادامه دارد و دیشب هم این اتفاق افتاد که نیاز است هرچه سریع‌تر شرایط اسکان موقت و پس از آن دائم فراهم شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دولت محترم اعتباراتى که براى مناطق سیل‌زده باید دیده شود را هرچه سریع‌تر تخصیص دهد، اظهار کرد: ما به‌عنوان سپاه براى مشارکت و ساختن خانه‌هاى جدید و یا ترمیم و مرمت خانه‌هایى که آسیب دیده و همچین تجهیز منازلى که مردم اسباب و اثاثیه زندگى خود را از دست داده‌اند، همه امکانات خود را بسیج مى‌کنیم.

سردار سلامى در پایان یادآور شد: تا آخر پاى این مردم ایستاده‌ایم و اینجا را هم همانند دیگر مناطق سیل‌زده کشور ترک نخواهیم کرد تا به شرایط قبل و یا بهتر از قبل برسیم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر