۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۵۶۴۰۳
رئیس سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ضمن تأکید بر اینکه کشورش دنبال جنگ با ایران نیست گفته که واشنگتن فعلاً قصد دارد در منطقه بماند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان تروریستی «سنت‌کام» پنجشنبه در جریان سفری به منطقه ضمن ابراز امیدواری برای جلوگیری از درگیری میان ایران و آمریکا گفته که کشورش دست‌کم فعلاً به دنبال حفظ حضور در خاورمیانه خواهد بود. 

کنث فرانک مک‌کنزی مدعی شده هدف آمریکا از اقدامات اخیر برای استقرار نیروهای هوایی، دریایی و زمینی در منطقه احیای بازدارندگی و ارسال پیام به تهران بعد از شدت گرفتن تنش‌ها میان دو کشور است. 

مک‌کنزی بعد از بازدید از کشتی آبی-خاکی «یو‌اس‌اس باتان» در شمال دریای سرخ به خبرنگاران گفت: «پیام ما این است که ما دنبال جنگ با شما نیستیم، شما هم نباید دنبال جنگ با ما باشید و ما دوست داریم در صورت امکان، تنش‌زدایی کرده و در سطح پایین‌تری از تنش‌ها قرار گیریم.»

این نخستین سخنان مک‌کنزی بعد از عملیات تروریستی آمریکا در ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. 

ایران در انتقام این عملیات تروریستی، روز ۱۸ دی‌ماه پایگاه «عین‌الاسد» که مقر استقرار تروریست‌های آمریکایی است را هدف حملات سنگین موشکی قرار داد. 

مک‌کنزی پنجشنبه خطاب به نظامیان آمریکایی در این کشتی آبی-خاکی گفته ممکن است از نیروهای آمریکایی خواسته شود برای مدت زمان بیشتری در منطقه باقی بمانند. 

او گفت: «ما به دلیل رویدادهای دو هفته گذشته، در برهه بسیار حساسی از مأموریت سنت‌کام قرار داریم. کاری که می‌خواهیم انجام دهیم این است که ایرانی‌ها را مجاب کنیم الان وقت خوبی برای انجام کاری مضحک نیست.»

مک‌کنزی درباره حمله موشکی ایران هم اظهارنظر کرده است: «این [حمله موشکی به پایگاه آمریکا] رویدادی بسیار قابل‌توجه خواهد بود.»

وی اضافه کرد: «با این وجود، آنها نشانه‌هایی بروز داده‌اند که قصد دارند تنش‌ها را کاهش دهند و نمی‌خواهند درگیری‌ها را ادامه دهند و ما یقیناً از این استقبال می‌کنیم چون آخرین چیزی که می‌خواهیم جنگ با ایران است.»
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر