۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
کد خبر: ۵۶۲۲۸
هند روز شنبه تدابیر بهداشتی و معاینه مسافرانی که از چین وارد این کشور می شوند را در سه فرودگاه بین المللی دهلی نو، کلکته و بمبئی آغاز کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا -نشریه "هندوستان تایمز" روز شنبه نوشت: محققان اعلام کرده اند که ویروس موسوم به "عفونت کروناویروس جدید" تاکنون یک هزار و ۷۰۰ نفر را در چند کشور مبتلا کرده است.

مقامات هندی در فرودگاه های بین المللی این کشور دستگاه های حرارتی نصب کرده اند که سطح پوست را بررسی می کند.

همچنین هند به شهروندان خود برای سفر به چین اخطار داده و از آنها درخواست کرده است در صورت احساس مریضی پس از بازگشت از چین، سریعا خود را به مقامات پزشکی در فرودگاه ها معرفی کنند.

این ویروس جدید که ماه دسامبر گذشته در چین ردگیری شد تاکنون  دو نفر را در شهر ووهان از پای درآورده است. همچنین مبتلایان به آن در سه کشور شناسایی شده‌اند. هنگ‌کنگ، سنگاپور و چند فردوگاه عمده در آمریکا تدابیر بهداشتی و معاینه مسافران را آغاز کرده‌اند.

هنگ‌کنگ و سنگاپور برای پیشگیری از شیوع این ویروس مسافرانی که از شهر وهان چین به این کشورها سفر کرده‌اند را در فرودگاه‌ها مورد معاینه پزشکی انجام می‌دهند و آمریکا هم از امروز، جمعه ۱۷ ژانویه، شروع به معاینه مسافران در فرودگاه‌های سان فرانسیسکو، لس‌آنجلس و نیویورک کرده است.

این درحالی است که تایلندنیز روز جمعه از شناسایی این ویروس در این کشور خبر داد.

مقام‌های چین اعلام کرده اند که مورد جدیدی از انتقال این ویروس از یک نفر به فرد دیگری مشاهده نشده است.

در عوض آنها معتقدند که ویروس در حقیقیت میان گونه‌های جانوری مختلف انتقال یافته و در شهر وهان میان حیوانات غیراهلی و آبزیان سرایت کرده و احتمالا از بازار فروش ماهی و حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر