۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۵۶۱۹۳
رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی روحیه ضدآمریکایی مردم را تقویت کرد.
به گزارش پایداری ملی به  نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در جلسه داخلی هیئت‌رییسه مجلس خبرگان با کمیسیون‌های داخلی این مجلس، با بیان اینکه کشور شرایط ویژه و استثنایی را تجربه می‌کند، گفت: امروز ۲۶ دی ماه روز فرار شاه و در اصل روز فرار استبداد و قدرتهای استکباری از ایران است. امروز را باید پاس بداریم و از خداوند سپاسگزار باشیم برای مقدراتی که برای ما ایجاد کرد.

**داغ شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیار بزرگ است

وی، شهادت سردار سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: داغ شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیار بزرگ است و به این زودی از یاد ما نمی‌رود. حاج قاسم انسان متدین و با فضایل بی‌شماری بود که نه تنها در ایران، بلکه در جهان محبوبیت داشت.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی برای شهادت آماده بود، تصریح کرد: وی حتی پیش از شهادت خود در یک دست‌نوشته خود را برای شهید شدن آماده کرده بود و وی را می‌توان یک مجتهد واقعی در راه خدا دانست.

**شهادت حاج قاسم سلیمانی برای مردم برکت داشت

آیت الله جنتی افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی برای مردم نیز برکت داشت. همانطور که خون امام حسین(ع) مجهاد پرور بود، خون ایشان نیز با این جمعیت مشتاق در مراسم تشییع، ایجاد وحدت خواهد کرد. اثر این جمعیت موجب تقویت روحیه ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی خواهد شد.

رئیس مجلس خبرگان با ابراز تأسف از حادثه کرمان، گفت: متاسفانه در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم در کرمان عده‌ای را از دست دادیم که بنده به خانواده ایشان تسلیت می‌گویم.

رییس مجلس خبرگان رهبری حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر را گستاخانه نامید و تصریح کرد: معلوم نیست چرا وزارت امور خارجه در مقابل چنین تحرکاتی منفعلانه عمل می‌کند.

وی ادامه داد: امروز سفیر انگلیس در تهران از اغتشاشات فیلم می‌گیرد و به معترضان خط می‌دهد و وقتی دستگیر می‌شود، حتی انکار می‌کند که سفیر انگلیس است.

**سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب از ایران اخراج شود

رئیس مجلس خبرگان تاکید کرد: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج شود.

آیت‌الله جنتی در ادامه ناکارآمدی مجلس شورای اسلامی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: بسیار مهم است که مجلس شورای اسلامی همانند قوه قضائیه دچار تحول بشود و علاوه بر نظارت بر اجرای قوانین، به تصویب قوانین مطلوب نیز بپردازد. 

وی، نظام‌مند کردن ثبت‌نام‌ها در انتخابات را یکی از قوانینی دانست که مجلس باید به تصویب برساند.

رئیس مجلس خبرگان در پایاین این پرسش را مطرح کرد که در کجای دنیا سراغ داریم که برای انتخابات مجلس ۱۴ هزار نفر ثبت‌نام کند؟!
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر