۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد خبر: ۵۶۱۸۸
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران اعلام کرد؛
انصاری از اندازه‌گیری بوی بد تهران با دستگاه‌های تازه خبر داد و گفت: با اندازه‌گیری جدید با احتمال بسیار می‌توانیم بگوییم منشأ بو گوگردی است. همچنین محل تولید بو شبکه‌ای است و نقطه‌ای نیست.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران درباره بویی بدی که در برخی مناطق تهران طی ساعات اخیر مجدداً شدت گرفته توضیح داد: ما دو تیم برای اندازه گیری بو اعزام کردیم. خوشبختانه دستگاه‌هایی که ثبت سفارش کرده بودیم از طرف شهرداری تهران از سازمان مدیریت بحران، همین امروز به دست ما رسید. دو تیم، یکی به منطقه ۶ و یکی به منطقه ۷ فرستادیم که آنجا بیشترین شدت بو گزارش شده است اما از همه منطق ۲۲ گانه هم گزارش‌ها را می‌گیریم. 

انصاری افزود: بر اساس چیزی که تا کنون همکاران به من گفته‌اند میزان H2S در منطقه ۷ بالا بوده است. ما تا کنون دنبال دو سری منشأ یکی آمونیاک و یکی گوگرد می‌گشتیم. حالا حداقل می‌توانیم بگوییم به احتمال زیاد باید دنبال منشأ گوگردی بگردیم.

وی در خصوص منشأ احتمالی بو که فاضلاب است یا زباله نیز تاکید کرد: بویی که الان گزارش می‌کنند شبیه بوی شیرابه زباله است. یک مشکلی که داریم این است که در یک سری نقاط انفصال فاضلاب داریم. یعنی نقاطی داریم که به اِگوی شهری وصل نشده و ممکن است فاضلاب در آن نقاط انبوه شده باشد و خیلی زیاد محتمل است که در آن نقاط زباله هم ریخته شده باشد و این به صورت بی‌هوازی باعث شده که این بوی تعفن ایجاد شود.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: الان شرایط وارونگی هوا را هم داریم و هوا محبوس است. امروز هوا ناسالم بود و روز بیست و سوم هم هوا ناسالم بود. وقتی هو ا ناسالم است، رطوبت هم که بالا می‌رود و با سرعت محدود باد، صرف‌نظر از اینکه زیر زمین چه خبر است و آن را نمی‌دانیم، اما اینها باعث می‌شود بو متصاعد شود.

انصاری تاکید کرد: حالا حداقل می‌توانیم بگوییم منشأ بو گوگردی است. البته با قطعیت نه و باید بیشتر بررسی کنیم و با یک اندازه‌گیری نمی‌شود گفت ولی حالا این دستگاه‌ها به دست ما رسیده و می‌توانیم این فرایند را انجام دهیم و مشخص کنیم دلیل چیست.

وی در خصوص اینکه گفته شده منشأ اصلی بو در مرکز دفن زباله آرادکوه است نیز تصریح کرد: اتفاقاً می‌توانیم بگوییم که این منبع شبکه‌ای است و نقطه‌ای نیست. در حالی که در مناطق ۲۰ و ۱۵ بویی گزارش نشده اما در مناطق شمالی‌تر بو گزارش شده است بنابراین قاعدتاً مشکل در همین سطح شهر است و نه در آرادکوه. البته قطعاً آنجا هم مشکل شیرابه را داریم اما مشکل کنونی فقط آنجا نیست.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر