۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۵۶۱۵۰
شبکه تلویزیون ماهواره‌ای «الحره» دفتر خود را در بغداد به دلیل آنچه تهدیدها علیه این شبکه خواند، تعطیل کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، منابع خبری عراق اعلام کردند شبکه آمریکایی «الحره» دفتر خود را در بغداد تعطیل کرد و کارمندانش را به دلیل آنچه تهدیدها علیه این شبکه خواند به خانه فرستاد.

این منابع پایگاه خبری موازین نیوز گفتند: «شامگاه دوشنبه یک ایمیل از طرف مدیریت شبکه در واشنگتن دریافت کردیم که درباره بستن دفتر بغداد و اخراج کارمندان آن بود».

یکی از کارمندان شبکه الحره هم گفت: «محتوای این ایمیل می‌گوید که به دلیل افزایش نگرانی نسبت به جان شما تصمیم گرفتیم که پانزدهم ماه، آخرین روز کاری شما باشد. 

ما از تلاش شما قدردانی می‌کنیم و اگر تصمیم بگیریم که مجددا در بغداد کار کنیم با شما تماس خواهیم گرفت، کما اینکه حقوق شما هم تضمین شده است».

روز دوشنبه شبکه الحره با صدور بیانیه‌ای از طرف «البرتو فرناندز» اعلام کرده بود که این شبکه اطلاعات جدی درباره احتمالا حمله به دفتر آن در بغداد دریافت کرده است.

یکی از بلندگوهای رسانه‌ای آمریکا در عراق شبکه عرب‌زبان الحره است که بعد از اشغال عراق در سال ۲۰۰۴  و با هزینه وزارت امور خارجه ایالات متحده آغاز به کار کرد و به عنوان یکی از رسانه‌هایی بود که واشنگتن آن را برای خدمت به برنامه‌های خود در عراق به کار گرفت. 

این شبکه از بدو تأسیس برای فتنه انگیزی و همچنین ایجاد دشمنی و تنفر علیه اسلام و نمادهای آن تلاش کرد و برنامه‌هایی ضد ارزشی علیه مرجعیت دینی و عتبات عالیات در عراق تولید و پخش می‌کرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر