کد خبر: ۵۵۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
یک خبرگزاری عراقی فاش کرد؛
یک خبرگزاری عراقی اسنادی را در خصوص دست داشتن عوامل حزب بعث در حملات روز جمعه علیه معترضان عراقی در منطقه السنک منتشر کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، خبرگزاری براثا اسنادی را در خصوص عوامل حمله به معترضان عراقی در منطقه السنک و میدان الخلانی در بغداد طی جمعه گذشته منتشر کرد.

براساس این اسناد مشخص شده است که شخصی به نام عامر عبدالمجید السعدون مسئولیت اقدامات مجرمانه علیه معترضان را بر عهده داشته است.

السعدون به حزب بعث وابسته بوده و پدرش عبدالمجید السعدون یکی از رهبران حزب بعث به شمار آمده و در حال حاضر در ترکیه به سر می برد.

اسناد مذکور نشان می دهد که السعدون از قبل در جریان حمله به منطقه السنک قرار داشته و از تجمعات اعتراض آمیز برای به قتل رساندن جوانان بی گناه عراقی سوء استفاده کرده است.

پیش از این منابع پزشکی و امنیتی عراقی از افزایش شمار قربانیان حمله مسلحانه به معترضان عراقی در منطقه السنک به ۲۵ تن خبر داده بودند.

پیشتر شمار قربانیان شلیک گروهی ناشناس به سمت معترضان در پارکینگی هفت طبقه در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر ۱۶ تن اعلام شده بود. در این حمله همچنین ۷۰ تن دیگر نیز مجروح شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: