کد خبر: ۵۵۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
هنوز یک ماه از امضای توافق میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن و نیروهای اماراتی با هدف پایان دادن به تنش‌ها نگذشته که منابع آگاه از درگیر شدن دوباره آنها در جنوب یمن خبر می‌دهند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، ۱۴ آبان ماه بود که  مراسم امضای توافق میان دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی» و شورای انتقالی جنوب که هر کدام به ترتیب منافع دولت سعودی و امارات را در جنوب یمن پیش می‌برند، سرانجام در شهر ریاض برگزار شد تا به درگیری‌ها دو طرفه میان آنها پایان داده شود.

اما صبح امروز (پنجشنبه) شهر «ابین» در جنوب یمن با درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای اماراتی آغاز شد.

بر اساس گزارش وبگاه «یمن تایم»، شاهدان عینی اعلام کردند: درگیری‌های شدیدی میان نیروهای گارد ریاست‌جمهوری و نیروهای «الحزام الامنی» (وابسته به امارات) که از زنجبار به سمت «احور» واقع در شرق ابین آمده بودند، آغاز شده شده است.

در ادامه این گزارش آمده، فرماندهان ائتلاف تلاش دارد به درگیری‌ها میان دو طرف پایان دهد.

روزنامه «العربی الجدید» هم دیروز گزارش داد، پس از آنکه شورای انتقالی جنوب اعلام کرده در کمیته نظامی و امنیتی مقرر شده بر اساس توافق ریاض شرکت نمی‌کند استان ابین شاهد تنش دوباره است.

در ادامه این گزارش بود، نیروهای الحزام‌الامنی حضور خود در مناطق تحت تسلط شورای انتقالی را تشدید کرده‌اند تا آماده هر تحرک احتمالی نیروهای وابسته به دولت مستعفی باشند.

نیروهای وابسته به امارات بر شهر رنجبار مرکز استان ابین و شهرهای دیگری در این استان مسلط هستند و در مقابل نیروهای دولت مستعفی کنترل بخش‌هایی از ابین را که در مجاورت استان شبوه است، در اختیار دارد.

شنیده شدن صدای انفجار در عدن

از سوی دیگر رسانه‌های یمنی امروز از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه «دار سعد» در شمال عدم خبر دادند.

پس از این موضوع، «مهدی ناصر حنتوش» از فرماندهان نیروهای الحزام الامنی در محور احور استان ابین اعلام آماده‌باش کرد.

هنوز درباره علت دقیق این انفجارها و پشت پرده آن خبری منتشر نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: