کد خبر: ۵۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
مسئول دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه:
مسئول دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه گفت: باید مسئله پدافند غیر‌عامل را عملیاتی و آن را متناسب با توسعه و پیشرفت در جامعه الگوسازی کنیم.
شهاب قربانی با حضور در جلسه هماهنگی برگزاری همایش پدافند غیر‌عامل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، این دانشگاه را دانشگاهی جامع و قطب علمی با ظرفیت‌های فوق‌العاده در غرب کشور ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: باید مسئله پدافند غیر‌عامل را عملیاتی و آن را متناسب با توسعه و پیشرفت در جامعه الگوسازی کنیم، به‌گونه‌‌ای که مردم این مسئله جدید و مهم را درک کنند تا پدافند غیرعامل کارکرد خود را در جامعه بروز دهد.

 مسئول دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه ادامه داد: مردم ما در دوران دفاع مقدس توان و اقتدار خود را نشان دادند و اگر در آن زمان پدافند غیر‌عامل را در دستور کار داشتیم، آسیب‌های زیرساختی کمتری را متحمل می‌شدیم.

قربانی گفت: براساس تقویم کشوری هشتم تا چهاردهم آبان‌ را هفته پدافند غیر‌عامل نامگذاری کرده‌اند و با توجه به تغییر لحظه به لحظه‌ای تکنولوژی و اهداف پنهانی که در این روند دنبال  می‌شود تا منافع و منابع تولیدکنندگان تکنولوژی تأمین شود؛ باید با استفاده از افراد علمی و آشنا به علوم روز آن را شناسایی و ارزیابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه محیطی مناسب و امن برای شناسایی اهداف صاحبان تکنولوژی است تا تهدیدات، آسیب‌پذیری و پیامدهای تکنولوژی‌های جدید را کنترل کنیم و برگزاری همایشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با عنوان پدافند غیر‌عامل و استفاده از نظر اعضای هیئت علمی این دانشگاه با همین هدف است.

 مسئول دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه تأکید کرد: مهم‌ترین امر در پدافند غیر‌عامل مدیریت زمان و آینده‌پژوهی برای پیشگیری از بروز بحران‌هاست و پدافند غیر‌عامل به علم گره خورده و باید عالمان علوم پای کار بیایند تا پدافند غیر‌عامل در کشور ما عملیاتی شود.

قربانی شرایط فعلی کشور را مدیریت بحران عنوان کرد و  گفت: دشمنان منابع ما را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند آن را کاهش دهند تا نقصان ایجاد شود و پس از آن مردم تحت فشار قرار گیرند و آرامش آنان مختل شود پس امروز عملیاتی‌کردن پدافند غیرعامل مهم است.

جلسه هماهنگی برگزاری همایش پدافند غیرعامل استان کرمانشاه با حضور شهاب قربانی مسئول دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه، جهانشیر امینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه و اعضای هیئت علمی گروه‌های کشاورزی و اقتصاد این دانشگاه در دفتر جلسات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

منبع: آنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: