کد خبر: ۵۴۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که در هوای آلوده تنفس می‌کنند، 50 درصد بیش از سایرین ممکن است در همین دوران کودکی و پیش از‌ آنکه بزرگ شوند جان خود را از دست بدهند.
دیلی‌میل نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که در هوای آلوده تنفس می‌کنند، ۵۰ درصد بیش از سایرین ممکن است در همین دوران کودکی و پیش از‌ آنکه بزرگ شوند جان خود را از دست بدهند. 

محققان نزدیک به هشت میلیون کودک متولد شده در انگلستان و ولز را بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ تحت بررسی قرار دادند و درنهایت مشخص شد، آلودگی هوا به میزان قابل توجهی کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد. 

آنها دریافتند نوزادان متولد شده در مناطق آلوده بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بیش از نوزادانی که در هوای پاک به دنیا می‌آیند و رشد می‌کنند، در معرض مرگ زودرس قرار دارند.

تحقیقات جداگانه آلودگی ناشی از ترافیک را به ایجاد اختلال عملکرد ریه در جوانان مرتبط کرده است.

یک مطالعه مهم نیز نشان داده است که آلودگی هوا خطر مرگ نوزادان در سال اول زندگی را افزایش می‌دهد.

کارشناسان از مدت‌ها قبل هشدار داده‌اند که آلودگی هوا برای سلامتی خطر دارد، اما تحقیقات جدید حاوی برخی از عجیب‌ترین یافته ها در مورد میزان این آسیب است.

محققان دانشگاه کاردیف دریافتند که سه آلاینده هوا به طور جداگانه خطر مرگ نوزادان را بالا می‌برند؛ دی اکسید نیتروژن (NO2) که از اتومبیل‌های دیزلی منتشر می‌شود، یکی از این آلودگی‌های خطرناک است.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: