کد خبر: ۵۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
نشتی گاز مخزن کلر در استخر قروه باعث مسمومیت ۳۰ نفر در قروه شد و این در حالی است که سال گذشته این مکان توسط مرکز بهداشت به دلیل احتمال بروز همین حادثه پلمپ گردید.
به گزارش پایداری ملی، شامگاه جمعه نشتی مخزن گاز پرکلرین در یکی از استخرهای قروه در حالی باعث مسمومیت ۳۰ نفر از شهروندان شد که به گفته رئیس مرکز بهداشت سال گذشته به دلیل هشدار چنین حادثه‌ای در کنار دیگر مسائل بهداشتی این استخر پلمپ گردید تا کپسول‌های گاز کلر از مدار خارج شوند.

گرچه مخزن گاز از داخل استخر جمع آوری شده بود اما به دلیل انبار کردن نامناسب مخزن گاز کلر در حیاط استخر و تماس مستقیم نور خورشید و عوامل محیطی موجب فرسوده شدن بدنه و شیر مخزن گردیده و عامل انتشار گاز کلر در فضای استخر شده بود.

در این حادثه بنابه گفته‌های مدیر داخلی بیمارستان شهید بهشتی قروه مسمومین با علائم تنگی نفس، سوزش مجاری تنفسی و سرفه به بیمارستان منتقل و بلافاصله اقدامات درمانی برای این افراد انجام شد و ۲۳ نفر از افراد مسموم شده پس از انجام مراحل درمانی مرخص شده و تنها ۷ نفر برای تکمیل درمان خود بستری شدند.

در راستای رفع مشکل استخر کوثر نیروهای آتش نشانی برای جابجایی مخزن و انتقال آن وارد کار شده و امور آب و فاضلاب شهری هم به تخلیه مخزن‌ها پرداختند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: