۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۴۷۶۴۲
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه گاز ۹۰ جایگاه سی ان جی مازندران از روز گذشته قطع شده است، گفت: تامین گاز مشترکان خانگی استان گیلان در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش پایداری ملی، برای پایداری جریان گاز مشترکان خانگی شرق گیلان، گاز جایگاه‌های CNG و صنایع پرمصرف در استان تا پایان هفته قطع شده است.

به علت طغیان رودخانه و بالا آمدن آب رودخانه سفیدرود، خط لوله ۳۰ اینچ انتقال گاز در مسیر رودخانه، دچار پارگی و نشت شده است.

ستاد مدیریت بحران شرکت گاز استان مازندران در جهت انتقال گاز به استان گیلان، تشکیل جلسه داد و بر این اساس گاز مشترکان خانگی شهرهای شرقی استان گیلان از آستانه اشرفیه تا چابکسر از طریق استان مازندران در حال تامین است.

در همین ارتباط جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران در مازندران اظهار کرد: به علت مشکلی که در خط اصلی گاز سمت گیلان براثر سیلاب سفیدرود به وجود آمده است، بخشی از خطوط لوله اصلی گاز آسیب دیده و در واقع گاز سمت گیلان قطع است و ما از طریق مازندران و گلستان گاز آن منطقه را تامین می‌کنیم.

احمدپور افزود: از همشهریان و هم‌استانی‌های عزیز تقاضا داریم در حد ممکن در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

وی با بیان اینکه گاز ۹۰ جایگاه سی ان جی مازندران از روز گذشته قطع شده است، گفت: تامین گاز مشترکان خانگی استان گیلان در اولویت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به اینکه گاز استان گیلان از طرف لوله گاز استان تامین می‌شود، ادامه داد: علاوه بر قطع گاز جایگاه‌های سی ان جی، گاز چند شرکت صنعتی بزرگ استان نیز تا فردا قطع خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: طبق پیش بینی هواشناسی از فردا بر شدت بارندگی کاسته می‌شود و به طور یقین مصرف گاز نیز کاهش می‌یابد و در نتیجه گاز جایگاه‌های سی ان جی نیز برقرار می‌شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر