کد خبر: ۴۰۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
سردار جلالی در همایش ملی پدافند غیر عامل و افزایش بازدارندگی سایبری:
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشوراستراتژی جدید امریکا علیه ایران را جنگ ترکیبی دانست و گفت : دشمن مردم را هدف اصلی اقدامات ضد ایران قرار داده و با ابزار رسانه ، سایبر و شبکه های اجتماعی اهداف خود را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی ، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در همایش ملی پدافند غیر عامل و افزایش بازدارندگی سایبری در سایه حماسه حسینی که صبح امروز سه شنبه ( ۱۵ آبان ) در سالن همایش های شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد اظهارداشت: با ابراز دشمنی استکبار جهانی ما شاهد رویکردهای نوین و جدیدی در دشمنی آمریکا با ایران هستیم.

وی افزود: با اقدامات دفاعی وزارت دفاع و نیرو های مسلح یک باز دارندگی نظامی رسیده ایم به همین دلیل دشمن به سمت جنگ اقتصادی و تحریم رفته است.

سردار جلالی استراتژی جدید امریکا علیه ایران را جنگ ترکیبی دانست و گفت : دشمن مردم را هدف اصلی اقدامات ضد ایران قرار داده و با ابزار رسانه ، سایبر و شبکه های اجتماعی اهداف خود را دنبال می کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی کنیم گفت: راهبردی که مقام معظم رهبری انتخاب کرده اند رویکرد مقاومت است پس استراتژی و راهبرد های ما هم باید بر همین اساس اتخاذ شود.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در ادامه به توسعه فضای سایبر و اینترنت اشیاء و اینترنت مردم اشاره کرد و گفت: با پیشرفت تکنولوژی و فضای سایبری به دلیل ویژگی های که دارد کنترل کاهش و تهدیدات را افزایش داده است.

وی هوشمند سازی اشیاء را یک تهدید برای کشور دانست و افزود : هوشمند سازی اشیاء در کنار قابلیت های که دارد و موجب ارتباط اجزا سیستم ، تبادل داده ها ، قابلیت برنامه ریزی و کنترل از راه دور را به اشیا می دهد به همین دلیل امکان نفوذ دشمن و کنترل از راه دور می تواند به آنها بدهد.

وی افزود: ما امروز با سیل هوشمند سازی اشیاء و دارایی هایمان روبرو هستیم و به نوعی با شهر هوشمند روبرو هستیم پس دشمن می توانند با نفوذ در سیستم هوشمند، مدیریت شهری ما را در دست بگیرند. به همین دلایل وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار سنگین می شود زیرا سازمان های مختلف به میزان وابستگی به سایبر در معرض تهدید هستند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به حادثه بهمن ماه اهواز گفت: حوادث اهواز نشان داد که کارکرد زیرساخت های ما به چه میزان وابسته به برق است و اگر این میزان وابستگی ها را مدیرت نکنیم با مشکل روبرو می شویم.

وی ادامه داد: در جلسات پدافند غیر عامل به این جمع بندی رسیدیم که در هر سازمان برای ادامه تداوم کارکرد زیرساخت ها یک ژنراتور برق اضطراری وجود داشته باشد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در ادامه به تهدیدات سایبری در حوزه پول و ارز اشاره کرد و گفت: دارایی های ما در حال تغیر ماهیت می دهند پس باید با ایجاد راهکار های عملی و مناسب از آنها محافظت کنیم .

سردار جلالی گفت: در پدافند غیر عامل باید تلاش کنیم تا میزان آسیب پذیری را کاهش و کنترل حوزه های مختلف را در اختیار داشته و تداوم کارکرد زیرساخت ها را در شرایط مختلف ادامه دهیم. باید برای همه حوزه ها طرح پاسخ به تهدید داشته باشیم و با آموزش مناسب و برگزاری رزمایش های متعدد آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: