پایداری ملی

تهاجم‌سایبری دیشب صرف نظر از ابعاد فنی آن، اگر این حس را منتقل کند، سرجمع ضرر نکرده ایم.
هکرهای روس با استفاده از یک آسیب پذیری در نرم افزار شرکت امنیتی کاسپراسکی موفق شدند اطلاعات حساس دفاع سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا را سرقت کنند.
در دو ماه اخیر دو حمله سایبری اتفاق افتاده که یکی بسیار کوچک و یکی با ابعاد بسیار بزرگ طراحی شده است. اولی سبب تیرگی روابط بین متحدان سنتی در حاشیه خلیج فارس و دیگری سبب قطع ارتباطات تلفنی 7 میلیون کاربر یک شرکت تامین کننده خدمات تلفن همراه در ونزوئلا شده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه قانون ممنوعیت استفاده از وی.پی.ان و پروکسی را پس از تایید در دومای دولتی و شورای فدراسیون این کشور (سنا) امضا و برای اجرا ابلاغ کرد.
آدرس IP شما هویت اینترنتی شماست. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می‌شوید و از همین طریق قابل رد‌گیری هستید؛ اما چه کسانی قادر به دیدن آدرس IP شما هستند و اگر آن را بدانند، چه کارهایی ‌می‌توانند انجام دهند؟
حمله سایبری بر روی DYN که یک شرکت بزرگ در زمینه مدیریت اینترنت است باعث شد برای ساعاتی سایت های بزرگ و معروف جهان از جمله توییتر، اسپ.تیفای،ساندکلاد و Airbnb و … از دسترس خارج شوند.
یک کارشناس سایبری آمریکایی مدعی شده است که برخلاف تصور شایع روسیه سایت کمیته ملی حزب دموکرت را هک نکرده‌ است بلکه هکرهای ایرانی این اقدام را کرده‌اند.
باج‌افزار جدید نوشته شده به زبان پایتون برای هر فایل رمزنگاری شده، کلید متفاوتی استفاده می‌کند.
عامل خارج نشدن «ارز» از چرخه فضای مجازی کشور
یک پایگاه خبری تحلیلی انگلیسی با توجه به هشدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشت، نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای سراسر جهان همواره در معرض حملات سایبری قرار دارند.
صفحه  از ۲۵