پایداری ملی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه قانون ممنوعیت استفاده از وی.پی.ان و پروکسی را پس از تایید در دومای دولتی و شورای فدراسیون این کشور (سنا) امضا و برای اجرا ابلاغ کرد.
آدرس IP شما هویت اینترنتی شماست. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می‌شوید و از همین طریق قابل رد‌گیری هستید؛ اما چه کسانی قادر به دیدن آدرس IP شما هستند و اگر آن را بدانند، چه کارهایی ‌می‌توانند انجام دهند؟
حمله سایبری بر روی DYN که یک شرکت بزرگ در زمینه مدیریت اینترنت است باعث شد برای ساعاتی سایت های بزرگ و معروف جهان از جمله توییتر، اسپ.تیفای،ساندکلاد و Airbnb و … از دسترس خارج شوند.
یک کارشناس سایبری آمریکایی مدعی شده است که برخلاف تصور شایع روسیه سایت کمیته ملی حزب دموکرت را هک نکرده‌ است بلکه هکرهای ایرانی این اقدام را کرده‌اند.
باج‌افزار جدید نوشته شده به زبان پایتون برای هر فایل رمزنگاری شده، کلید متفاوتی استفاده می‌کند.
عامل خارج نشدن «ارز» از چرخه فضای مجازی کشور
یک پایگاه خبری تحلیلی انگلیسی با توجه به هشدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشت، نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای سراسر جهان همواره در معرض حملات سایبری قرار دارند.
تا الآن ۶۰۰میلیون تومان باخته‌ام و همه را هم پرداخت کرده‌ام اما ۱۵۰میلیونی را که آخرین بار باختم، ندارم پرداخت کنم؛ چند روز پیش یک «شَرخر» به دفترم آمد و همه شیشه‌ها را شکست و تهدید کرد که اگر پول را ندهم دستم را قطع می‌کند.
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در کارگاه آموزشی که با حضور رئیس اداره پلیس فتا استان بوشهر در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم انسانی این واحد برگزار شد از تهدیدات و خطرات فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی آگاه شدند.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد، 59 درصد از حملات سایبری در زمان مناسب شناسایی نمی‌شوند.
صفحه  از ۲۵