کد خبر: ۷۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۵
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان:
وی خاطر نشان کرد: فرودگاه سقز هم یکی از پروژه‌های تاثیرگذار است که 8 شهرستان منطقه با فاصله کمتر از 100 کیلومتر را به هم وصل می‌کند و یکی از قوی‌ترین پروژه‌ها با توجیه پدافند غیرعامل است.
محمدصادق وجدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان که با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و معاونان وزرای راه و شهرسازی و نیرو در استانداری کردستان برگزار شد با اشاره به عملیات ساخت پروژه بزرگراه میاندوآب کرمانشاه اظهار کرد: این پروژه که در سال 83 آغاز شده و باید در سال 89 به اتمام می‌رسید تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی کمک به احداث آزاد راه کمربند شرقی استان را هم لازم دانست و گفت: این طرح یکی از پروژه‌های قوی و توجیه‌دار در کردستان است که لازم است 270 میلیارد تومان اعتبار به آن تخصیص داده شود چرا که در کاهش ترافیک و ورود ماشین از 4 محور اصلی به آن موثر است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان تصریح کرد: پروژه همدان سنندج هم دیگر پروژه استان کردستان است که 100 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام آن لازم است و در سال 93،  10 میلیارد اعتبار برای آن نیاز است.

وی گفت: راه‌آهن تهران همدان سنندج هم یکی از پروژه‌های مهم استان و تنها کریدور ریلی شمال و مرکز به کردستان است که محور همدان سنندج آن تا اتمام کار 18 ماه وقت نیاز دارد.

وجدی افزود: این پروژه مرکز ثقل استان خواهد بود که نیاز به تخصیص 500 میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی خاطر نشان کرد: فرودگاه سقز هم یکی از پروژه‌های تاثیرگذار است که 8 شهرستان منطقه با فاصله کمتر از 100 کیلومتر را به هم وصل می‌کند و یکی از قوی‌ترین پروژه‌ها با توجیه پدافند غیرعامل است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان محور سنندج مریوان را دیگر پروژه استان دانست که برای اتمام آن نیاز به 150 میلیارد تومان اعتبار است و گفت: این پروژه در سال گذشته 11 میلیارد تومان اعتبار گرفته است و در بحث مسکن مهر هم 40 هزار واحد مسکن مهر داریم که 50 درصد آن در شهر سنندج است و تاکنون 24 هزار واحد آن تحویل داده شده است.

وی افزود: 5 هزار واحد مسکن مهر هم آماده تحویل است و تا پایان سال 93 تعداد واحدهای تحویل داده شده را به 34 هزار واحد می‌رسانیم تا استان کردستان جزو استان‌های پیشرو کشور در بحث مسکن مهر باشد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: