پایداری ملی

ضرورت ایمن‌سازی هوشمندانه زیرساخت‌های سایبری

ضرورت ایمن‌سازی هوشمندانه زیرساخت‌های سایبری

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان: ضرورت ایمن سازی هوشمندانه زیرساختهای سایبری استان برای مقابله با تهدیدات روزافزون دشمن در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از سیستم های ایمنی و حفاظتی مطمئن وکارآمد و به روز ، صیانت از نیروهای فنی و تخصصی این حوزه ، پشتیبان گیری و استفاده از تجارب و تخصصی واحدهای مرتبط را مورد تأکید قرار داد.
برگزاری مانور سوختگیری هواپیما در فرودگاه رشت

برگزاری مانور سوختگیری هواپیما در فرودگاه رشت

مانور واکنش سریع در شرایط اضطراری در مرکز سوخت گیری هواپیمایی شهید اسدپور فرودگاه رشت برگزار شد.
رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آب گیلان

رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آب گیلان

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان: رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آب استان گیلان باید به صورت جدی پیگیری شود.
لزوم هماهنگی‌مسئولان به منظورمبارزه باآفت مگس‌زیتون
پورعلی تاکید کرد
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار گفت: هماهنگی بخشداران، شهرداران، شوراها و دهیاران با محوریت جهاد کشاورزی برای نصب بنرهای هشدار دهنده و حاوی نکات آموزشی، در اولویت قرار دارد.
تبیین اهداف طرح‌جامع پدافندغیرعامل چهارمحال‌وبختیاری
در جلسه بررسي طرح جامع پدافند غيرعامل استان چهارمحال و بختیاری اهداف اصلی و سیاست های کلان پدافند غیرعامل در طرح جامع استان برمبنای اسناد فرادستی و راهبردهای پدافند غیرعامل کشور تبیین شد.
ایجاد 3 هزار فرصت شغلی با تکمیل پتروشیمی کیمیا
مدیر کل پدافند غیرعامل استان خوزستان عنوان کرد
سعید فیوضی در حاشیه بازدید از پروژه احداث پتروشیمی کیمیا در شهرستان اندیمشک گفت: صورت بهره برداری از پتروشیمی کیمیا حدود 2 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود، که این امر می تواند در کاهش نرخ بیکاری در منطقه بسیار موثر باشد.
تاکید بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مخازن آب
در راستای برنامه ها و اهداف پدافند غیرعامل ، دکتر خجسته پور ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به اتفاق کارخایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و کشاورزیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ، از بخشهای مختلف شرکت آبفای روستایی بازدید نمود .
لزوم توجه ویژه به تهدیدات زیستی حوزه نفت و گاز
نخستین جلسه کارگروه نفت و گاز شورای پدافند غیر عامل استان خوزستان با مشارکت اداره کل پدافند غیر عامل استانداری و ستاد شرکت مناطق نفت خیز به ریاست مهندس محمدی مدیر عامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب و رئیس کارگروه نفت و گاز شورای پدافند غیرعامل استان و با حضور سعید فیوضی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری برگزار گردید.
تداوم کارکرد زیرساخت‌ها با مصون سازی پیش از بحران
در بازدید از زیر ساخت‌های استان سمنان عنوان شد
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان: باید در زیرساخت های مهم همانند شرکت نفت طوری مصون سازی صورت پذیرد که در شرایط خطر و بحران استمرار خدمت به مردم دچار مشکل نگردد و خسارت جانی و مالی به حداقل کاهش یابد .
برگزاری همایش
با همت اداره کل پدافند غیرعامل استان گیلان؛
کنفرانس ملی پدافند الکترونیکی و دفاع سایبری با هدف جمع‌آوری آرا و نظرات نخبگان دانشگاهی و صنعت افتا جهت تبادل نظر و ارایه راهکار‌های امن‌سازی فضای تولید و تبادل اطلاعات در" 21و22 آبانماه سالجاری در دانشگاه گیلان برگزار می شود.
رعایت الزامات پدافند غیرعامل ضروری است
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان:
سعید فیوضی: اقدامات پیشگیرانه و رعایت الزامات پدافند غیرعامل ضروری است و باید به طور جدی و مستمر در دستور کار قرار گیرد.
پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم
جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم در استانداری استان مرکزی به ریاست فراهانی مدیر کل پدافند غیرعامل استان و با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
برنامه ریزی برای جمع آوری سنبل آبی از زیستگاه‌های گیلان
برای جمع آوری و امحاء گونه‌های مهاجم سنبل آبی از زیستگاه‌های استان گیلان برنامه ریزی شد.
تهدیدات سایبری عمدتاً ناشناخته هستند
مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی:
یکی از مهمترین تهدیدات تهدید سایبری است که امروزه تمام کشور ها در حال ارتقاء و تشکیل نیروهای سایبری می باشند تهدیدات سایبری عمدتاً ناشناخته می باشد و عامل تهدیدات اغلب نیز قابل شناسایی نیستند
تسریع در راه اندازی کشتارگاه های جدید در زرندیه
در جلسه ساماندهی کشتارگاهای استان مرکزی عنوان شد
در ساماندهی کشتارگاهای استان مرکزی تدابیر لازم در خصوص تسریع در راه اندازی کشتارگاه های جدید الاحداث شهرستان زرندیه و گشتارگاه بهسازی شده اراک اتخاذ شد.
گسترش پدافند غیر‌عامل در تمام اقشار جامعه
موضوع پدافند ۼیر‌عامل باید در تمام رده‌ها و اقشار جامعه گسترش پیدا کند، حتی خانواده‌ها هم باید با این موضوع درگیر باشند و بایستی در این زمینه آموزش مطلوبی به آنها ارائه شود.
برنامه‌های حوزه پدافند غیرعامل هدفمند برگزار شود
فرماندار رودسر:
رودسر- فرماندار رودسر تأکید کرد: برنامه های فرهنگی و آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل هدفمند و به منظور ارتقای سطح آگاهی مردم در شهرستان رودسر برگزار شود.
طرح جامع پدافند غیرعامل نقشه راه استان خواهد بود
معاون سیاسی استاندار؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: طرح جامع پدافند غیر عامل نقشه راه استان در این حوزه خواهد بود که تمهیدات لازم برای تهیه و تدوین این طرح پیش بینی شده است.
حرکت خبرنگاران با سلاح قلم در سرزمین آگاهی و دانایی
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان عنوان کرد:
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان در آستانه 17 مرداد روز خبر نگار افزود خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات در عصر قدرت بلامنازع ارتباطات به عنوان ابزار اطلاع رسانی نقش مهم ، موثر و حیاتی دارند.
بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان از خطوط انتقال برق
به منظور بررسی زیرساخت های مهم استان گ صورت گرفت:
به منظور بررسی صیانت و آسیب شناسی زیرساخت های مهم استان، صبح امروز 8 مرداد مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان به همراه مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری و فرماندار علی آباد از خط انتقال برق فشار قوی گلستان به استان سمنان واقع در منطقه زرین گل با حضور مدیر پدافند غیرعامل شرکت برق منطقه ای بازدید بعمل آوردند.
برگزاری جلسه کارگروه «صمت»پدافند غیرعامل گلستان
با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان و اعضای کارگروه :
ظهر امروز جلسه کارگروه صنعت معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان گلستان با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیران کل و اعضای دستگاههای عضو کارگروه برگزار شد.
بررسی رده حفاظتی سدکمال‌صالح
با حضور مسئولان شهرستان؛
جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان شازند به منظور بررسی رده حفاظتی سد کمال صالح با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.
جلسه بررسی وضعیت آلودگی هوای شهر اراک برگزار شد
با حضور نماینده اداره کل پدافند غیر عامل استان مرکزی؛
جلسه بررسی وضعیت آلودگی هوای شهر اراک و سهم صنایع و خودروها در این موضوع با حضور نماینده اداره کل پدافند غیر عامل اراک برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو