پایداری ملی

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل ویژه مربیان درس آمادگی دفاعی خراسان شمالی

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل ویژه مربیان درس آمادگی دفاعی خراسان شمالی

دوره آموزشی ویژه مربیان درس آمادگی دفاعی آموزش و پرورش خراسان شمالی با موضوع پدافند غیرعامل برگزار شد.
مبادی توزیع و فروش پرندگان دارای مجوز و نظارت بیشتر باشد

مبادی توزیع و فروش پرندگان دارای مجوز و نظارت بیشتر باشد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:با توجه به اپیدمی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور، خراسان شمالی نیز باید جدیت،نظارت و کنترل بیشتری بر روی بخش مبادی توزیع و فروش پرندگان داشته باشد.
مردم از خرید مرغ زنده بدون هویت و همچنین مصرف طیور شکار شده جداً خودداری کنند

مردم از خرید مرغ زنده بدون هویت و همچنین مصرف طیور شکار شده جداً خودداری کنند

جلسه قرارگاه زیستی با موضوع پیشگیری و بررسی آخرین وضعیت آنفولانزای حاد پرندگان در استان با حضور معاون امنیتی انتظامی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان، روز شنبه چهاردهم بهمن ماه 96 در محل سالن جلسات استاندار برگزار شد.
برگزاری دوره آموزشی برای مدیران شعب بانک مسکن استان در محل ساختمان مرکزی بانک مسکن در زاهدان
زاهدان؛
بنا به درخواست مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان وبلوچستان دوره آموزشی اصول ومبانی پدافند غیرعامل در محل ساختمان امور شعب بانک مسکن استان بمدت 8 ساعت برگزار شد.
سطح بندی مراکز ثقل استان در راستای اهداف پدافند غیرعامل است
مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان:
مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان در جلسه توجیهی و تشریحی دستورالعمل سطح بندی مراکز ثقل استان که در محل سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد سطح بندی و ثقل بندی مراکز، اماکن و زیرساخت های استان سمنان را در راستای اهداف و برنامه های پدافند غیرعامل است.
ششمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان خراسان جنوبی در سال جاری برگزار شد + تصاویر
ششمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان خراسان جنوبی در سال جاری به ریاست جانشین استاندار و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و تمامی اعضاء قرارگاه در محل دفتر فرماندهی سپاه انضارالرضا (ع) برگزار شد.
پيش بيني و پيشگيري از آسيب هاي ناشي از پديده ها، ماموريت مهم پدافند غير عامل
يونسي، در جلسه شوراي پدافند غير عامل استان مازندران عنوان كرد:
معاون استاندار، گفت: يقينا مردم ايران اسلامي و مازندران ولايي در 22 بهمن با حضور حماسي خود در راهپيمايي عظيم اين روز، پاسخي دندان شكن به ياوه گويان مي دهند و چونان هر سال بهار انقلاب را تكرار مي كنند.
طی حکمی از سوی استاندار سمنان فرمانده سپاه استان بعنوان عضو شورای پدافند غیرعامل منصوب شد
در راستای اهداف و برنامه های پدافند غیرعامل :
طی حکمی از سوی سید شهاب الدین چاوشی، سردار حسن زاده فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بعنوان عضو شورای پدافند غیرعامل استان و رییس کارگروه تخصصی سازماندهی و مشارکت مردمی شورا منصوب شدند.
برنامه‌های کاربردی پدافندغیرعامل در استان سمنان اجرایی ‌شود
مدیر کل پدافندغیرعامل استان در جلسه با رابطین فرمانداری ها و شهرداری ها گفت:
ایرج کارخائی با بیان اهمیت پدافندغیرعامل و مقابله با تهدیدات بخصوص زیستی و سایبری افزود باید این امور در دستور کار رابطین قرار گیرد چرا که سطح پدافندغیرعامل در تمام امور روزمره زندگی گسترده است و باید به آن توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گلستان برگزار شد + تصاویر
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گلستان با حضور اعضای شورا و روسا و اعضای کارگروه های چهارده گانه تخصصی پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات استانداری گلستان به ریاست طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان و تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری برگزار گردید.
مستندنگاری مدیریت غیرنظامی دفاع مقدس در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل قرار گیرد
خوزستان؛
استاندار خوزستان گفت: در کشور ما پاسداری و تکریم از ایثار و فداکاری سربازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نیز به شکل جدی صورت می‌گیرد و وظیفه ما نیز همین است که یاد آنها را تکریم کنیم و آنها را نیز به عنوان الگوهای مختلف به جامعه معرفی کنیم
بازدید معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیر عامل کشور از مرکز تحقیقات کشاورزی استان گلستان
سردار حیدری از مرکز تحقیقات کشاورزی استان گلستان بازدید بعمل آوردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.
همكاري و همراهي بيشتر دستگاه هاي متولي نسبت به مقابله با شيوع بيماري هاي مشترك انسان و دام
نبوی در جلسه تخصصي قرارگاه پدافند زيستي استان مازندران عنوان کرد :
جلسه تخصصي قرارگاه پدافند زيستي استان مازندران پيرامون بيماري آنفلوانزاي انسان و طيور با حضور مديركل پدافندغيرعامل در محل معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان برگزار گرديد.
اخذ مجوز جذب دانشجو کارشناسی نا پیوسته پدافند غیرعامل از  دستگاه های نظامی , انتظامی و امنیتی و حراستی در دانشگاه علمی ، کاربردی نیروی انتظامی استان سیستان وبلوچستان
از سوی دبیرخانه شورای پدافند غفیرعامل استان و موافقت سازمان پدافند غیرعامل کشور و مرکز علمی و کاربردی ناجا مجوز جذب دانشجو کارشناسی نا پیوسته پدافند غیرعامل در دانشگاه علمی ، کاربردی نیروی انتظامی استان سیستان وبلوچستان اخذ گردید.
لزوم اجرای FTTH در سیمرغ
رئیس اداره مخابرات قائم‌شهر مطرح کرد
رئیس اداره مخابرات قائم‌شهر خواستار اجرای طرح FTTH در سیمرغ شد.
برگزاری چهارمین نشست ادواری دبیران کمیته های شهرستانی پدافند غیرعامل استان مازندران
اداره کل پدافندغیرعامل استانداری مازندران
چهارمین نشست ادواری دبیران کمیته های شهرستانی پدافند غیر عامل استان 17 دی ماه سال جاری با حضور دبیران شهرستانها و به ریاست مدیر کل پدافند غیر عامل استان برگزار گردید.
برگزاری مانور دورمیزی امداد و نجات ریلی در کمیته پدافند غیر عامل استان قم
مدیرکل راه آهن استان قم؛
مانور دورمیزی امداد و نجات ریلی در کمیته پدافند غیر عامل استان قم با دو سناریو خروج قطار مسافربری از ریل و گروگانگیری توسط تیم تروریستی برگزار شد.
اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران در شیراز برگزار می‌شود
اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره این بانک و به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت ها، ۲۰ و ۲۱ دی ماه در شیراز برگزار می‌شود.
نشست مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران با مدیر کل راه و شهرسازی استان
نبوی مدیر کل پدافند غیر عامل استان در این دیدار با اشاره به ساختار شورای پدافند غیر عامل و کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیر عامل ، بر شناسایی و طبقه بندی مراکز و تأسیسات مهم در حوزه راه و شهرسازی و شناسایی اماکن اسکان اضطراری در سطح استان تأکید کردند.
برگزاری جلسه کارگروه صنعت، معدن تجارت پدافندغیرعامل استان مازندران
جلسه کارگروه صنعت، معدن تجارت پدافندغیرعامل استان با حضور مدیرکل پدافندغیرعامل و رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت و سایر اعضاء برگزار گردید.
برگزاری کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل حفاظت و حراست از اسناد در فضای فناوری + عکس
در راستای برنامه ها و اهداف پدافند غیرعامل :
در راستای برنامه ها و اهداف پدافند غیرعامل در حوزه پدافند سایبری کارگاه آموزشی مقابله با باج افزارها و محافظت اسناد در سازمان ها و دستگاههای اجرایی با حضور 180 نفر از مسئولین فناوری اطلاعات، رابطین پدافند غیرعامل و مسئولین حراست دستگاههای اجرائی، شهرداریها و فرمانداریهای استان در سالن یادگار امام (ره) استانداری تشکیل گردید.
نقش شهرداری در اجرایی شدن اصول پدافندغیرعامل بی نظیر است
مدیر کل پدافند غیرعامل در دیدار با شهردار سمنان:
مدیر کل پدافند غیرعامل استان سمنان در دیدار با شهردار جدید سمنان عنوان داشت حوزه پدافند غیرعامل از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است و با امنیت و اقتدار کشور ارتباط مستقیم دارد و در صورت اجرایی شدن اصول آن بویژه در حوزه های پیش بینی و پیشگیری ، زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم در مقابل تهدیدات احتمالی بویژه انسان ساز مصونیت پیدا می کند.
رزمایش واکنش درشرایط اضطراری و پدافند غیرعامل برگزار شد
با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی
شکوری: این رزمایش با هدف ارزیابی و شناسایی نقاط قوت و ضعف، بالا بردن ضریب ایمنی تاسیسات وآمادگی کارکنان در مقابله با شرایط اضطراری و همچنین افزایش همکاری و تعامل با اعضای کارگروه پدافند غیرعامل ، مدیریت بحران،هلال احمر،ایمنی وآتش نشانی ونیروی انتظامی استان برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو