کد خبر: ۶۱۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: در هفته پدافند غیرعامل که از فردا (۵ آبان‌ماه) شروع می‌شود، ۹۵ برنامه را در راستای توسعه زیرساخت‌ها و فرهنگ پدافند غیرعامل در استان قزوین اجرا می‌کنیم.
به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، محمد افشار درباره برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در استان اظهار داشت: بنا به رویکرد سازمان پدافند غیرعامل در این هفته که از فردا (دوشنبه 5 آبان‌ماه) شروع شده و تا 12 آبان‌ماه جاری خواهد داشت، 95 برنامه را در راستای توسعه زیرساخت‌ها و فرهنگ پدافند غیرعامل در استان قزوین اجرا می‌کنیم.

وی برگزاری نشست شورای پدافند غیرعامل استان با حضور مجازی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را نخستین برنامه هفته پدافند غیرعامل در استان بیان کرد و گفت: در این نشست که در سالن جلسات دفتر استاندار با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود، آخرین رویکردهای پدافند غیرعامل در کشور و استان تبیین خواهد شد.

افشار همچنین از برگزاری 18 رزمایش مختلف در قالب‌ پدافند سایبری و زیستی در استان خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌های مهم ما در هفته پدافند غیرعامل برگزاری مسابقات در همین حوزه است که توسط صداوسیمای مرکز قزوین و از طریق 3 رسانه رادیو، تلویزیون و فضای مجازی میان مردم برگزار خواهد شد که هدف از برگزاری آن آشنایی بیشتر برای مردم با مفاهیم ابتدایی و کلیدی حوزه پدافند غیرعامل است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ادامه داد: همچنین در این چارچوب و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش مسابقه‌هایی را با موضوع پدافند غیرعامل بر بستر شبکه شاد برگزار خواهیم کرد تا دانش‌آموزان با موضوعات این حوزه به خوبی آشنا شوند.

افشار با بیان اینکه در هفته پدافند غیرعامل از طرح جامع پدافند غیرعامل رونمایی خواهیم کرد، ادامه داد: شعار سال پدافند غیرعامل که از طریق ستاد کل نیروهای مسلح تصویب و ابلاغ شده «مقاومت قعال، تاب‌آوری حیرت‌انگیز و ایران قوی» است که محور برنامه‌های ما در هفته پیش‌رو و کل سال 1399 خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: