کد خبر: ۶۰۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
پلیس با اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از طراحی اپلیکیشن‌های رسید ساز جعلی خبر داد که برخی از مجرمان سایبری با نصب بر روی گوشی خود و سوءاستفاده از قابلیت‌های آن اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در هنگام خرید از فروشگاه‌ها می‌کنند.
به گزارش پایداری ملی، سرهنگ روح اله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد پرونده ای که در این زمینه تشکیل شد، گفت: فردی که رسیدهای جعلی بانکی را در فضای مجازی فروخته و اقدام به کلاهبرداری میکرد، دستگیر کرد.

وی ادامه داد: بابررسی های فنی شاهد فروش رسیدهای جعلی بانکی با شماره مجازی در شبکه‌های اجتماعی بودیم که با توجه به گستردگی مخاطبان فضای مجازی و احتمال کلاهبرداری‌های اینترنتی از سوی مجرمان سایبری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.

سرهنگ شهبازی پور افزود: با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد، متهم با طراحی اپلیکیشن‌های رسیدساز بانکی جعلی از طریق شماره مجازی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش این برنامه‌ها می‌نمود، که با هماهنگی مقام محترم قضایی فرد شناسایی شده دستگیر و تحویل مراجعه قضایی گردید.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمدادامه داد: در تحقیق از متهم، ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود که درنهایت با مشاهده ادله و مستندات جمع آوری شده توسط کارشناسان به جرم ارتکابی خود اعتراف نموده و از کار خود ابراز پشیمانی کرد.

این مقام مسئول هشدار داد: یکی از مهمترین راه‌ها برای جلوگیری از سوء استفاده اپلیکیشن‌های جعلی رسید ساز بانکی، فعال بودن سامانه پیامک حساب بانکی است که از هرگونه تراکنش بانکی، دریافت یا برداشت از حسابتان مطلع خواهید شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: