کد خبر: ۵۴۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
سردار جلالی در دیدار با حجت‌الاسلام شهرستانی:
سردار دکتر غلامرضا جلالی و تنی چند از مدیران ارشد سازمان پدافند غیرعامل کشور با نماینده آیت الله سیستانی در قم دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، صبح امروز در دومین روز از هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل، سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران ارشد این سازمان با حجت‌الاسلام شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در قم دیدار و گفت و گو کردند.

سردار دکتر جلالی در این دیدار با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور بنابه تدبیر مقام معظم رهبری در سال 82 تشکیل شده است، اظهار داشت: عملکرد این سازمان به کارگیری ترکیبی از انواع روش‎های دفاع غیرنظامی با هدف ارتقای پایداری زیرساخت‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم در شرایط بحران است.

وی با بیان اینکه بخشی از فناوری‌های نو در ذات خود دارای تهدید هستند، افزود: یکی از این فناوری‌ها نوین هوشمندسازی است که در صورت عدم رعایت الزامات پدافند غیرعامل می تواند به تهدیدی جدی تبدیل شود. بنابراین ما نیازمند صنعت بومی در فناوری‌های نو و هایتک هستیم تا بتوانیم امنیت زیرساخت ها را حفظ کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی خارج پایه می‌توانند بستری برای ساماندهی مردم توسط دشمن شوند، تصریح کرد: در ماجرای اخیر در عراق مردم مطالباتی دارند اما دشمن تلاش دارد تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، اعتراضات مسالمت آمیز را به سمت اغتشاش سوق دهد.

سردار دکتر جلالی با تاکید بر اینکه تلاش داریم از همه فناوری‌ها استفاده کنیم اما باید تهدیدات و آسیب‌ها برطرف شود، متذکر شد: حشد الشعبی و جریان مقاومت در عراق نیز برای حفاظت از خود در برابر تهدیدات دشمن نیازمند شبکه ارتباطی بومی هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل کشور در طول سال‌های فعالیت آن خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سطح تهدیدات، ارتقای آمادگی را در اولویت اقدامات خود قرار داده‌ایم.

حجت‌الاسلام شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در قم نیز با تقدیر و تشکر از توجه رئیس و مدیران ارشد سازمان پدافندغیرعامل کشور به بحث پدافند غیرعامل و دفاع غیرنظامی اظهار داشت: در شرایط حساسی به سر می بریم که دشمن در صدد رخنه در میان امت اسلامی است و از همین رو باید با ظرافت و درایت حرکت و تصمیم گیری کنیم تا جلو توطئه نفوذ دشمنان بایستیم.

وی با بیان اینکه فناوری علی رغم مزایای بسیار، قابلیت هدایت از سوی دشمنان را دارد و این خود تهدیدزاست، ادامه داد: برای ارتقا آمادگی‌ها باید اولویت ارتقای آمادگی نیروی انسانی باشد. چون دشمن به دنبال این است که کشور را از نخبگان خالی کرده و به منابع انسانی ما ضربه بزند.

حجت‌الاسلام شهرستانی با بیان اینکه باید راهکاری برای جلوگیری از خروج نخبگان و عقیم ماندن این توطئه دشمن انجام داد، متذکر شد: آنچه سبب اقتدار و توان بالای دفاعی ایران شده است همین استفاده و به کارگیری نخبگان و استعدادهای بومی است که باید نسبت به حفاظت از آن هوشیار باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: