کد خبر: ۵۳۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: راهپیمایی اربعین حسینی یک رزمایش بزرگ پدافند غیرعامل است و هدف پدافند غیرعامل مصون سازی کشور از اتفاقات و توطئه هاست .
به گزارش پایداری ملی، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در همایش پدافند غیر عامل با محوریت بیوتروریسم که با حضور امام جمعه شهرستان و هیات های مذهبی، مداحان و ائمه جماعات برگزارشد اظهار داشت: راهپیمایی اربعین حسینی یک رزمایش بزرگ پدافند غیرعامل است و هدف پدافند غیرعامل مصون سازی کشور از اتفاقات و توطئه هاست .

وی ادامه داد: شکاف بین کشورهای اسلامی از مهمترین اهداف دشمنان طی سال‌های اخیر است و آنها در این سنوات توطئه‌های بسیاری را در منطقه انجام داده و می‌دهند تا به اهداف شومشان دست یابند.

رستم زاد تاکید کرد: سعی کنیم اصول پدافند غیر‌عامل در درون سازمانها نهادینه شود، اگر به دنبال یک اتفاق خوب هستیم باید کاری کنیم که سازمان‌ها خودشان داوطلبانه وارد عمل شوند و این امر در خود آنها درون‌زا شود.

وی اضافه کرد: اهمیت پدافند غیر‌عامل بر کسی پوشیده نیست ومقام معظم رهبری هم در این زمینه تاکیدات بسیاری داشته است و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اهمیت این موضوع افزونتر می شود.

فرماندار آستارا ادامه داد: اولین اقدامی که در این زمینه باید انجام گیرد این است که ما دنیا را نسبت به حرکت بزرگ اربعین حسینی آگاه کنیم و بعد از آن خودمان هم به گونه‌ای عمل کنیم که پیام نامناسبی از این حرکت به جهانیان انعکاس داده نشود.

وی تاکید کرد: در بحث انتقال ارزش های اربعین حسینی به نسل جدید باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم و آرمان‌های حرکت و قیام والای امام حسین(ع) را به درستی به آنها معرفی کنیم همچنین در زمینه واکسینه کردن جوانان در برابر توطئه‌های دشمنان به طور شایسته عمل نماییم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: