کد خبر: ۴۸۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد خبر داد:
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد گفت: این جمعیت برای مناطق سیل زده در ایران ۶ برنامه پیش بینی کرده و تاکنون پنج میلیون دلار برای این برنامه ها هزینه کرده است.
به گزارش پایداری ملی، لیلا جودان شامگاه چهارشنبه در نشست با جمعی از نمایندگان صندوق جمعیت ملل متحد و نمایندگان سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی و آسیایی در استانداری خوزستان با اشاره به بازدید این جمعیت از برخی مناطق سیل زده استان خوزستان از جمله منطقه بامدژ، اردوگاه حمیدیه و روستاهای اطراف اظهار کرد: در این بازدید خسارت‌های بسیار بالایی که به بخش جاده‌ها و منازل مردم وارد شده را از نزدیک دیدیم.

وی با بیان اینکه بسیار خوشحال هستیم که پاسخ دولت به وضعیت بحران در استان خوزستان مثبت بوده است، افزود: بدون تردید باید در بحث بازسازی، اقدامات بیشتری صورت پذیرد.

جودان بیان کرد: باید تلاشمان به این سمت باشد که نیازهای آسیب دیدگان مرتفع شود از این رو سازمان ملل از ابتدای این بحران در ایران با همکاری جوامع بین الملل همکاری خوبی را برای کمک آغاز کرد.

وی با بیان اینکه با کمک دولت جمهوری اسلامی ایران این کمک‌ها را در ۶ بخش انجام می‌شوند، ادامه داد: اسکان، سلامت، حفاظت و ایمنی، بهداشت فاضلاب و محیط، آموزش و بازسازی مناطق شامل این ۶ بخش می‌شوند.

رئیس صندوق جمعیت ملل متحد گفت: هفته گذشته موفق شدیم با حضور مقامات کشوری ایران با حضور وزیر کشور و نمایندگان سفارت‌های جوامع بین الملل جلسه‌هایی را برگزار کنیم.

وی تأکید کرد: آماده کمک رسانی به مردم سیل زده هستیم در بازدیدها از نزدیک مشکلات سیل زدگان را مشاهده کردیم و فرصت مناسبی بود تا با مردم صحبت کنیم.

جودان اظهار کرد: ما حدود پنج میلیون دلار از هزینه برنامه‌های که پیش بینی شده را تأمین کرده‌ایم که شامل ۲۰ درصد برنامه‌های مدنظر را شامل می‌شود.

رئیس صندوق جمعیت ملل متحد افزود: برای برنامه‌های خود چهار استان گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام که با بیشترین آسیب ناشی از سیل مواجه شدند را به عنوان استان‌های هدف قرار دادیم.

وی اظهار کرد: صندوق سازمان ملل تاکنون به صورت خاص اقداماتی برای اهواز و دیگر شهرهای سیل زده خوزستان انجام داده و گزارشی از اقدامات انجام شده تهیه شده است.

جودان گفت: کمک‌ها در قالب کمک‌های بهداشتی و پزشکی شامل موارد اضطراری همچون زایمان و در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی است.

وی با بیان اینکه این اقلام به بیمارستان امام خمینی و دو مرکز بهداشتی اهواز تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: این اقدامات نیاز ۱۲۰ هزار نفر از خانواده‌ها را برای ۶ ماه آینده تأمین می‌کند.

رئیس صندوق جمعیت ملل متحد ادامه داد: همچنین کمیته‌ای ویژه‌ای مخصوص بانوان تهیه شده و به زودی وارد خوزستان می‌شود.

جودان تصریح کرد: اکنون از مرحله اضطراری اولیه گذشته‌ایم و در زمینه بازسازی در حال نیازسنجی هستیم؛ تاکید می‌کنیم که سازمان ملل متحد بسیار قوی و جدی در کنار دولت ایران ایستاده است تا بتوانیم به مردم کمک کنیم.

در این نشست کاردارهای سفارت خانه‌های کشورهای سوئیس، زلاندنو، لهستان، بلژیک، نروژ، ژاپن، انگلیس و آلمان حضور داشتند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: