کد خبر: ۳۸۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
مدیرکل پدافندغیرعامل گلستان در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت:
صبح امروز تجری مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گلستان در دیدار با فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران درخصوص نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در شناسایی تهدیدات دشمنان اشاره نمود و تأکید کرد پدافند مردم محور، مهمترین پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات دشمنان است.
 به گزارش خبرنگار پایداری ملی، صبح امروز تجری مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گلستان در دیدار با فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان درخصوص نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در شناسایی تهدیدات دشمنان اشاره نمود و تأکید کرد پدافند مردم محور، مهمترین پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات دشمنان است.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: پدافند مردم محور به عنوان بزرگترین و مهمترین پدافند برای مقابله با دشمن در نظر گرفته شده که نیاز به هیچ گونه ابزار تسحیلاتی ندارد و مهم ترین نقش مردم در پدافند غیر عامل حضور و یکدستی و اتحاد آن ها در همه صحنه ها است.


پدافند مردم محور، مهمترین پدافند غیرعامل برای مقابله با دشمن است

 

تجری افزود: بخش راهبرد اصلی دشمنان از طریق عملیات روانی دنبال میشود به همین دلیل با ابزار رسانه به دنبال هدایت افکار عمومی هستند. حوادث سال گذشته نیز موجب توهم در آنها شده که می توان از شبکه های اجتماعی در راستای اهدافشان بهره ببرند پس تمرکز فشارهای اقتصادی بر زندگی مردم از رویکرد های اصلی آن هاست تا موجب شکافی بین مردم و دولت و در نتیجه رویارویی آن ها شود.

 

وی گفت : باید از ظرفیت های موجود کشور مانند محوریت ولایت فقیه و انسجام ملی که بسیاری از کشورها از آن محرومند بهره ببریم. از سویی دیگر کشور ما منابع بسیاری دارد و می توانیم با بهره گیری از تجارب دفاع مقدس و استفاده از مردم بر مشکلات غلبه کنیم. ما می توانیم پاسخ بسیاری از تهدیدها را در خارج از کشور بدهیم که ظرفیت بسیار قابل توجهی است. ما یک کشور قدرتمند هستیم و تابحال چندین بار از سد این گونه تهدیدات عبور کرده ایم و بحمدلله با اتحاد مردم و مسئولین از این تهدیدات عبور خواهیم نمود.

تجری ظهار داشت پدافند غیرعامل، ماهیت پیشگیرانه و بین رشته ای دارد که در حوزه های جنگ نرم، اقتصادی، مردم محور، سایبری و غیره فعالیت دارد که خود به عنوان عاملی دفاعی، با بازدهی بالا و طولانی مدت و استفاده بسیار آسان تر از پدافند عامل مورد استفاده قرارمی گیرد.


در ادامه فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان درخصوص وضعیت اشتغال و اقتصادی خانواده شهداء و ایثارگران توضیحاتی را ارائه نمود. وی به تهدیدات دشمن جهت استفاده از ابزار نارضایتی مردمی استفاده نمود و اظهار داشت با خدمات رسانی مطلوب به ارباب رجوع و مردم می توانیم نقشه دشمنان را خنثی کنیم.

 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: