کد خبر: ۳۲۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
زاهدان؛
بنا به درخواست مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان وبلوچستان دوره آموزشی اصول ومبانی پدافند غیرعامل در محل ساختمان امور شعب بانک مسکن استان بمدت 8 ساعت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، در این کارگاه آموزشی که با حضور جهانتیغ مدیرکل پدافند غیرعامل استان برگزار گردید ، ضمن بیان اصول و مبانی برضرورت فراگیری آن در سطح جامعه تاکید شد و جهانتیغ گفت امروزه ضرورت پدافند غیرعامل بر هیچ کس پوشیده نیست و باید آثار آن در جامعه ساری وجاری باشد.

در ادامه جهانتیغ بعد از بیان اصول و مبانی پدافند غیرعامل به بررسی سازه ای ساختمان امور شعب استان پرداخت و با بیان اینکه باید ساختمانهای دولتی وخصوصی طوری طراحی ونظارت واجرا شوند که در شرایط اضطراری بشود حتی مردم نیز به آنها پناه بیاورند.

جهانتیغ گفت فرض نمایید یک موشک به بالای سقف این ساختمان 5 طبقه اصابت نماید ، اولین اتفاقی که صورت می پذیرد قطع برق و از کار افتادن آسانسر ساختمان است،دومین اتفاق وحشت کارکنان و سعی در خروج از ساختمان است .

برگزاری دوره آموزشی برای مدیران شعب بانک مسکن استان در محل ساختمان مرکزی بانک مسکن در زاهدان

در این اتفاق چند نکته مهم وضروری است : اول اینکه باید کارکنان آموزش ببینند تا با هجوم به پله باعث آسیب نیرهای مسن و بانوان نگردند. دومین مساله عدم پیش بینی پله اضطراری در این ساختمان است که خود موجب اختلال در روند تخلیه جمعیت می گردد ، ممکن است به واسطه اصابت موشک به لحاظ ساختار اصولی و سازه ای ساختمان آسیب نبیند ، اما  اتفاق، افتاده که در هجوم برای خروج از ساختمان افرادی در زمان حرکت به سمت پله ها به در زیر دست و پا افتاده و جان باخته اند. که با مدیریت صحیح میشد این حادثه اتفاق نیفتد.

برگزاری دوره آموزشی برای مدیران شعب بانک مسکن استان در محل ساختمان مرکزی بانک مسکن در زاهدان

جهانتیغ در اد امه گفت ضرورت داشتن برق اضطراری در ساختمانهای اداری و back up گیری از اطلاعات امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و در ضمن بانک ها باید خود را در مقابل حملات سایبری و حک و نفوذ ایمن و غیر قابل نفوذ نمایند تا این اقدامات خللی در ارائه خدمات به مشتریان و سرقت اطلاعات وارد ننماید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: