۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۹
کد خبر: ۷۴۷۶۶
نماینده ویژه کرملین برای همکاری‌های بین‌المللی در امنیت اطلاعات و مدیر بخش امنیت اطلاعات بین‌المللی وزارت خارجه روسیه گفت: ناتو در حال تشکیل شبکه‌ای از آزمایشگاه‌های سایبری در امتداد مرزهای روسیه در استونی، لتونی، فنلاند و رومانی است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، «آرتور لیوکمانوف»، نماینده ویژه کرملین برای همکاری‌های بین‌المللی در امنیت اطلاعات و مدیر بخش امنیت اطلاعات بین‌المللی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «واشنگتن مدت‌هاست که روش‌های جنگ ترکیبی علیه روسیه را در حوزه اطلاعاتی تمرین می‌کند. اوکراین به‌عنوان میدان اصلی آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هکرهای آن از جمله «ارتش فناوری اطلاعات»، اقدامات خرابکاری الکترونیکی را تحت نظارت نزدیک ناظران ناتو انجام می‌دهند.»

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای سرویس‌های امنیتی غرب و نیروهای مسلح به کی‌یف اعزام شده‌اند، افزود: «بر کسی پوشیده نیست که این ائتلاف نظامی در حال تشکیل یک شبکه کامل از آزمایشگاه‌های سایبری در امتداد مرزهای روسیه در استونی، لتونی، فنلاند، رومانی و در آینده در گرجستان و مولداوی است. تمرینات سایبری به صورت سیستماتیک تحت نظارت پنتاگون در حال انجام است که طی آن سناریوهای رویارویی با ما در حوزه دیجیتال آزمایش می‌شود.»

این مقام مسئول در وزارت خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرد، مسکو به هرگونه اقدام خصمانه علیه خود در زمینه امنیت اطلاعات پاسخ کافی خواهد داد.

وی افزود: «مایلم تاکید کنم که اقدامات لازمی در واکنش به هرگونه اقدام خصمانه علیه ما در حوزه امنیت اطلاعاتی انجام خواهد شد.»

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر