۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۷۴۷۱۷
جریمه سنگین در راه است؛
اتحادیه اروپا از فیس بوک و اینستاگرام، زیرمجموعه های متا پلتفرمز به دلیل نقض احتمالی قوانین محتوای آنلاین مربوط به ایمنی کودکان تحقیق می کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر ، چنین اقدامی ممکن است به وضع جریمه‌های سنگینی برای شرکت منجر شود. تحت قانون سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا(DSA) که سال گذشته آغاز شد، شرکت‌های فناوری باید اقدامات بیشتری برای مقابله با محتوای مخرب در پلتفرم هایشان انجام دهند.

کمیسیون اتحادیه اروپا تصمیم گرفته به دلیل نگرانی‌هایی درباره اینکه فیس بوک و اینستاگرام اقدامات کافی برای برطرف کردن خطرات متوجه کودکان انجام نداده اند، تحقیقی عمیق درباره این پلتفرم‌ها انجام دهد.

در بیانیه این سازمان آمده است: کمیسیون نگران است که سیستم‌های فیس بوک و اینستاگرام و الگوریتم هایشان احتمالاً اعتیادهای رفتاری در کودکان و همچنین تأثیراتی به نام «لانه خرگوش» را ایجاد کند. علاوه بر این موارد کمیسیون همچنین نگران روش‌های تضمین سن کاربر و احراز هویت اجرا شده توسط متا است.

به طور دقیق‌تر نگرانی‌های رگولاتور مربوط به دسترسی کودکان به محتوای نامناسب است. متا اعلام کرده هم اکنون برخی ابزارهای آنلاین برای حفاظت از کودکان را در اختیار دارد.

سخنگوی این شرکت اعلام کرد: ما می‌خواهیم کاربران جوان‌تر تجربه‌ای ایمن و متناسب با سن شأن در فضای آنلاین داشته باشند. از سوی دیگر یک دهه را صرف توسعه بیش از ۵۰ ابزار و سیاست برای حفاظت از آنها کردیم. کل صنعت با این چالش روبرو است و ما مشتاقیم جزئیات بیشتری از فعالیت‌هایمان را با کمیسیون اتحادیه اروپا به اشتراک بگذاریم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر