۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۶
کد خبر: ۷۴۶۹۶
در قرارگاه پدافند مقابله با مهاجمین زیستی استان کرمان بررسی شد
قرارگاه پدافند مقابله با مهاجمین زیستی استان کرمان با هدف بررسی تمهیدات لازم در خصوص مقابله با آفت کرم برگخوار پاییزه ذرت در مناطق ارزوئیه و جنوب استان برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی از کرمان، قرارگاه پدافند مقابله با مهاجمین زیستی استان کرمان به ریاست دکتر جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان و با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری، مدیران کل جهاد کشاورزی شمال و جنوب استان و دیگر اعضا برگزار شد. در این قرارگاه تمهیدات لازم در خصوص مقابله با آفت کرم برگخوار پاییزه ذرت در مناطق ارزوئیه و جنوب استان، بررسی شد.

رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این قرارگاه ضمن تاکید بر استفاده هدفمند از تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی در راستای رفع مشکل گفت: نسبت به کالای استراتژیکی مانند گندم و ذرت باید حساس بود، زیرا با امنیت غذایی مردم ارتباط تنگاتنگ دارد

جلالی تصریح کرد: زمانی که صحبت از قرارگاه پدافند زیستی در میان است همه مسؤلین باید زیر ساخت‌های سخت افزاری، پشتیبانی و نیروی متخصص را بصورت میدانی و عملیاتی بکار گیرند.

وی، مسولیت شناسی، مسولیت‌پذیری و مطالبه‌گری را سه رکن اساسی در اجرای قانون جدید الابلاغ پدافندغیرعامل دانست و گفت: هر دستگاه باید مسولیت خود را به خوبی بشناسد و به موقع انجام دهد و در ادامه دستگاه‌های نظارتی بر مبنای قانون مصوب مجلس مطالبه‌گری را بر اساس مسولیت‌های ابلاغی و ذاتی انجام خواهند داد.

ابراهیم کریمی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان نیز با بیان اینکه پیش‌بینی و پیشگیری در مقابل این آفت انجام شده است، گفت: قرارگاهی ذیل قرارگاه زیستی تشکیل شد و امیدواریم بتوانیم با کار قرارگاهی در چندماه آینده و با بسیج نیرو‌ها و امکانات و تجهیزات در منطقه عملیاتی جنوب استان و ارزوئیه جلوی طغیان این آفت را بگیریم.

وی در خصوص وضعیت استان در حال حاضر گفت: در کشت ذرت سال گذشته بطور غافلگیرانه درگیر کرم برگخوار پاییزه شدیم و امسال با همت فرمانداران و بخشداران و جهاد کشاورزی توانستیم آفت را در گندم کنترل نماییم و رکورد خوبی در تولید گندم داشته باشیم، بیشتر نگرانی برای بحث ذرت از تیرماه تا شهریور ماه است که بتوانیم جلوی انتقال آفت به سال جدید و سال‌های بعد را بگیریم.

کریمی گفت: اعتقاد ما بر این است که دید پیشگیرانه و پیشبینانه در پدافند غیرعامل می‌تواتد حجم خیلی از اقدامات در حوزه‌های تامینی و امنیتی را کاهش دهد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره بر اهمیت پدافند زیستی در کشاورزی استان گفت: با توجه به شعار سال باید محصولی که با کمک مردم بدست می‌آید را از بلایا و آفات با کمک مردم محفوظ نگه داریم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر