۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۵
کد خبر: ۷۴۶۳۹
در جلسه کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد
آخرین وضعیت امن‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی کشور در جلسه کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، نخستین جلسه کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۳ با حضور، سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار فرجی پور، جانشین و معاونین قرارگاه سایبری کشور، دکتر سعید رحیمی معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان و معاونین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرکل حوزه وزارتی، روسای سازمان‌ها، شرکت‌های تابعه و اپراتور‌های تلفن همراه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سردار جلالی به تحلیل جامعی از عملیات افتخارآمیز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تحرکات ددمنشانه رژیم صهیونیستی و نتایج و آثار راهبردی این عملیات در تغییر معادلات نظامی منطقه پرداخت.

وی در ادامه با توجه به ماهیت کارکردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تبیین تهدیدات متصور در این حوزه و ضرورت انجام اقدامات برای افرایش پایداری و تاب آوری زیرساخت‌های این حوزه پرداخت.

در ادامه گزارشی از اقدامات پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی مسئولان وزارت ارتباطات ارائه شد.

بررسی آخرین وضعیت و پیش‌بینی تهدیدات و اجرای اقدامات فوری برای امن‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و ارتباطات حداقلی در زمان بحران، اتخاذ تدابیر لازم برای ارتقای امنیت و صیانت از مراکز، حوضچه‌ها و خطوط ارتباطی مهم، اجرای طرح نظارت هوشمند و تصویری و ضرورت انجام اقدامات فوری و اولویت‌دار برای ارتقا امنیت سکوها، خدمات‌رسان‌ها و پیام‌رسان‌های داخلی و برگزاری مستمر رزمایش‌ها به ویژه رزمایش‌های شبکه ملی اطلاعات از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر