۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵
کد خبر: ۷۴۵۷۲
با حضور سرلشکر باقری صورت گرفت
دومین جلسه کارگروه (کمیته) دائمی پدافند غیرعامل کشور در سال 1403 به ریاست سرلشکر پاسدار محمد باقری و با حضور دیگر اعضا تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، دومین جلسه کارگروه (کمیته) دائمی پدافند غیرعامل کشور در سال 1403 به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری و با حضور دیگر اعضا تشکیل شد.


در این جلسه از سوی سردار غلامرضا جلالی دبیر کارگروه دائمی گزارش اقدامات پدافندی دستگاه های اجرایی در ارتباط با شرایط اخیر و حمله تروریستی مدتی قبل به خطوط انتقال گاز ارایه شد.


در این جلسه سرلشکر باقری خواستار اجرایی سازی دستورالعمل های ابلاغی کمیته دائمی از سوی دستگاه های اجرایی برای حفظ و ارتقای آمادگی ها شد.


گزارش رصد تحرکات سایبری دشمن و اقدامات پدافندی انجام شده و همچنین تصویب دستورالعمل اجرائی تبصره ۳ قانون تشکیل سازمان در مورد اعتبارات طرح های پدافند غیرعامل دستگاه‌ها و تصویب پیشنهاد در مورد ذخیره راهبردی سوخت نیروگاه های گاز سوز بعنوان ذخیره راهبردی ملی از جمله دیگر مصوبات این نشست بود.


بررسی اهداف کلان پدافند غیرعامل کشور برای ابلاغ به دستگاه‌ اجرایی در راستای تنظيم برنامه دستگاه خود و مبادله موافقت نامه با سازمان نیز از جمله دیگر موضوعات این نشست بود که تصویب آن به جلسه بعدی موکول شد.

به گزارش پایداری ملی، بر اساس قانون تشکیل پدافند غیرعامل مصوب مجلس شورای اسلامی، کارگروه (کمیته) دائمی پدافند غیرعامل کشور به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، بالاترین مرجع تصمیم گیری در حوزه پدافند غیرعامل کشور است که تصمیمات آن با ابلاغ رئیس کارگروه مزبور برای همه دستگاههای لشکری، کشوری، بخش دولتی و عمومی غیردولتی لازم الاجراست و مستنکفان علاوه بر جبران خسارت واردشده، به مجازات موضوع ماده (۵۷۶) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات های بازدارنده) مصوب ۱۳۷۵/۳/۲ محکوم می شوند و چنانچه خسارتی وارد نشده باشد، برابر قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب ۱۳۷۲/۹/۷ با مستنکف رفتار خواهد شد. تصویب و اجرای این قانون نافی وظایف و اختیارات قانونی دستگاههای دیگر از جمله وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمی باشد و در صورت بروز تزاحم، تصمیم کارگروه دائمی پدافند غیرعامل ملاک عمل خواهد بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر