۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۷۴۵۵۱
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات:
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت:همگام با هوشمندسازی دولت، لازم است معماری داده‌ای اصلاح شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، احسان کیانخواه دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی ویراستی گفت: همگام با هوشمندسازی دولت، لازم است معماری داده‌ای اصلاح شود. بر اساس قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی ۲۷ پایگاه ملی که قابلیت افزایش بر اساس تصمیم کارگروه تعامل‌پذیری دارد، احصا شده است. این پایگاه‌ها هسته‌ی راهبری کشور را چه به لحاظ عملیاتی و چه به‌لحاظ انبارش و تحلیل برعهده دارند.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم و ضروری در هوشمندسازی دولت اصلاح، تلفیق، حذف یا افزودن پایگاه‌ها بر اساس افزایش توان راهبری مؤثر و هدف‌مند کشور و ارتقا سهولت زندگی و رفع نیازهای مردم است. برخی از این پایگاه‌ها کیفیت داده‌ای لازم را ندارند و هدف سیاست‌گذار از ایجاد این پایگاه را تأمین نمی‌کنند.

کیانخواه ادامه داد: دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در حال باز تنظیم این جریان داده‌ای و مراکز انبارش مورد نیاز کشور است. بعضاً در مقرره‌ها و قوانین و بر اساس نیاز مقطعی، پایگاه تجمیع داده ایجاد و انبارش داده‌ای تجویز شده است که هم هزینه‌های زیادی را بر دولت تحمیل کرده و هم کارکرد مورد نیاز را ایجاد نمی‌کند.

وی تصریح کرد: باید فارغ از تعصبات دستگاهی این اصلاحات و بازآرایی را رقم زد. دبیرخانه در تلاش است به‌صورت چابک و با کمترین بازتنظیمی این اقدام را به نتیجه برساند. این گام مهم به‌هم‌راهی و هم‌دلی دستگاه‌های اجرایی کشور با محوریت افزایش رضایت عمومی و ارتقا کارایی نظام تصمیم‌سازی کشور نیاز دارد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر