۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳
کد خبر: ۷۴۵۲۴
قدرتمندترین سرور در مدار با امکان ذخیره‌سازی ۱۰۰ ترابایت داده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب می‌شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از آنا ، دنیس وینگو، مدیر ارشد شرکت فناوری «اسپیس‌بیلت» (Spacebilt) گفته است، قدرتمندترین سرور داده در مدار با امکان ذخیره سازی ۱۰۰ ترابایت داده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب می‌شود و دانشمندان این شرکت در حال بررسی واجد شرایط بودن آن هستند تا بتوان سرور‌های پتابایتی را در آینده راه اندازی کرد.

مدیر این شرکت در بیانیه‌ای گفت: تلاش‌های ما برای به کارگیری فضاپیما‌های پیشرفته با سیستم‌های محاسباتی، ذخیره‌سازی و ارتباطات برای قرن بیست و یکم بسیار مهم است و داده‌های کیفی از نوع که نخستین نوع این ماموریت به دست می‌آوریم به ما این امکان را می‌دهد که مستقیماً به سمت پرتاب سیستم‌های سرور در سطح پتابایت حرکت کنیم.

سباستین ژان، مدیر ارشد شرکت فناوری فیزون (Phison) که در این پروژه شرکت اسپیس‌بیلت را یاری می‌کند در بیانیه‌ای گفت: از امنیت داده، تأخیر کم، ارتباطات ماهواره‌ای گرفته تا پشتیبانی از فناوری‌های نوظهور، شرکت‌ها به زیرساخت داده‌های مبتنی بر فضا چشم دوخته‌اند و این پروژه با نام LiSS نقش کلیدی در تسریع سرور‌ها در فضا دارد.

وینگو توضیح داد: سرور ۱۰۰ ترابایتی نمونه اولیه کاهش ریسک سرور ۱.۲ پگابایتی ما است.

این سرور داده قدرتمند توسط شرکت اسپیس‌بیلت تولید شده و با همکاری شرکت فیزون که یکی از شرکت‌های معتبر تولید کننده حافظه‌های فلش و قطعات الکترونیکی است، به ایستگاه فضایی ارسال می‌شود.

این سرور داده قدرتمند قادر به پردازش و ذخیره انواع مختلف داده‌ها از جمله تصاویر فضایی، اطلاعات علمی و داده‌های ارتباطی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی است. همکاری بین دو شرکت فناوری نشان از توانایی و تکنولوژی پیشرفته‌ای است که در حوزه فضایی بکار گرفته می‌شود.

با ارسال این سرور داده قدرتمند به ایستگاه فضایی بین‌المللی امکانات ارتباطی و پردازشی ایستگاه فضایی بهبود می‌یاید و عملکرد بهتری در انجام ماموریت‌های فضایی پیدا می‌کند. این همکاری بین شرکت‌ها نشان از توانایی و تعهد آنها به پیشبرد فناوری‌های پیشرفته در فضا است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر