۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۷۴۴۹۵
دولت طالبان در افغانستان قصد دارد محدودیت‌هایی را برای استفاده از پلتفرم آمریکایی فیس‌بوک وضع کند.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از آنا، سخنگوی وزیر ارتباطات طالبان اعلام کرد شبکه‌های اجتماعی آمریکایی بر خلاف اصول دولت طالبان عمل می‌کنند و دسترسی کارمندان دولتی به پلتفرم مذکور را محدود کرده است.

به گفته او دولت افغانستان اعلام نکرده که فیس بوک به طور کامل مسدود می‌شود، بلکه فعالیت‌هایی در حال انجام است تا شیوه محدودسازی مشخص شود. او در این باره افزود: هنگامی که دولت یک کشور نمی‌تواند از پلتفرم سود ببرد، احتمالا این بستر کارآمد نیست.

به گفته این مقام دولتی محدودیت‌های برنامه ریزی شده برای فیس بوک شامل فیلتر کردن محتوای مخالف با اعتقادات فرهنگی و اعتقادی افغانستان است.

بسیاری از جوانان این کشور مدت زمان زیادی را در فیس بوک می‌گذرانند که این امر روی تحصیلات آنها تاثیر می‌گذارد و همچنین آنها را درمعرض محتوایی قرار می‌دهد که با اعتقادات اجتماعی و فرهنگی کشور تضاد دارد.

نجیب اله حقانی وزیر ارتباطات و فناوری افغانستان در مصاحبه‌ای اعلام کرد دلیل فیلتر یا مسدود کردن فیس بوک، نفوذ محتوای غیراخلاقی به جامعه است. بسیاری از جوانان بی سواد هستند و مدت زمان و پول بسیاری در این پلتفرم‌ها هزینه می‌کنند. هدف سیاست ما محدودسازی، فیلتر یا مسدود کردن فیس بوک است. اگر این پلتفرم مسدود شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر