۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۸
کد خبر: ۷۴۴۶۶
معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور:
مازندران معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رژیم صهیونیستی همواره ادعا داشت که با شبکه اطلاعاتی موساد و سایر شبکه‌ها اشرافیت کامل بر هر حرکتی را در منطقه دارد، اما عملیات طوفان الاقصی نشان داد که اینگونه نبوده است و این عملیات هیمنه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را درهم کوبید.

به گزارش پایداری ملی، سردار سرتیپ دوم محمدعلی قمی ۱۷ فروردین در جمع راهپیمایان روز قدس شهرستان نوشهر در مصلای امام خمینی این شهر با بیان اینکه ۴۵ سال قبل روز قدس به واسطه یک اتفاقی که برگرفته از درک درست شرایط توسط امام راحل بود نامگذاری شد، اظهار کرد: در شرایطی امام خمینی روز قدس را نامگذاری کردند که نزدیک به ۱۱ ماه قبل از آن قرارداد ننگین «کمپ دیوید» که همانند خنجری بر قلب فلسطینیان بود امضا شد و این قرارداد در شهریور ۱۳۵۷ بعد از سه دهه جنایت رژیم صهیونیستی و چهار جنگ بین کشور‌های عربی و صهیونیست‌ها منعقد شده بود.

وی با بیان اینکه ۶ ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و به فلسطینیان آواره در آن منطقه حمله کرد، افزود: امام خمینی در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ به جای آنکه دل به دولت‌های منطقه که بر سر فلسطین معامله می‌کردند ببندد، با درک درست خود روز قدس را نامگذاری کردند.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امام موضوع فلسطین را مردم محور اعلام کردند، یادآور شد: اخلاص و اندیشه درست امام موجب شد موضوع فلسطین که به فراموشی سپرده شده بود اینگونه بدرخشد و روزی به نام روز جهانی قدس به اولویت اول جهان تبدیل شود.

سردار سرتیپ دوم قمی تبدیل شدن فلسطین را به اولویت اول جهان اسلام از دستاورد‌های روز قدس دانست و یادآور شد: در اندیشه امام از نهر تا بحر یعنی از رود اردن تا مدیترانه حدود ۲۷ هزار کیلومتر را سرزمین فلسطین اعلام کردند و حتی یک وجب کوتاه نیامدند.

وی با بیان اینکه بعد از این اتفاقات و نامگذاری روز قدس شاهد شکل‌گیری گروه‌های جهادی در کشور‌های اسلامی منطقه بوده‌ایم، تصریح کرد: با اندیشه امام، جهاد اسلامی شکل گرفت و حماس یک پوست اندازی کرد و موضوع فلسطین به موضوع اول مسلمین تبدیل شد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه با بیان اینکه با این نامگذاری طرح سازش فلسطین و هیمنه رژیم صهیونیستی شکسته شد، به دیگر دستاورد‌های نامگذاری روز قدس اشاره کرد و گفت: ایجاد روحیه به ملت فلسطین در آزادی قدس از دستاورد‌های این روز بوده است که روز به روز کارایی خود را پیدا می‌کند.

سردار سرتیپ قمی شکل‌گیری انتفاضه‌ها را از دیگر دستاورد‌های نامگذاری روز قدس بیان کرد و افزود: این سال‌ها رژیم صهیونیستی در جنگ‌های مختلف بار‌ها طعم شکست را چشید.

وی در ادامه با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی یک عملیات ترکیبی بوده است یادآور شد: رژیم صهیونیستی همواره ادعا داشت که با شبکه اطلاعاتی موساد و سایر شبکه‌ها اشرافیت کامل بر هر حرکتی را در منطقه دارد، اما این عملیات در ۲۵ مهرماه نشان داد که اینگونه نبوده است و در عمق خاک سرزمین اشغالی ۱۵۰۰ نفر از رژیم صهیونیستی کشته شدند و تعداد زیادی نیز اسیر شدند و این عملیات هیمنه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را به هم زد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور شکسته شدن تابوی شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را از دیگر دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی اعلام کرد و گفت: عملیات کاملاً فلسطینی بود هرچند رژیم صهیونیستی می‌خواست ایران و جبهه مقاومت را دخیل در این عملیات بداند، اما این عملیات کاملاً فلسطینی بود و از درون خاک فلسطین انجام شد.

سردار قمی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بعد از گذشت ۱۸۳ روز از عملیات طوفان الاقصی به اهداف خود نرسید، افزود: امروز نه تنها فرماندهان اصلی حماس همچنان مقاوم هستند بلکه اسرائیل همچنان درمانده است و حتی یک اسیر خود را هم نتوانست آزاد کند.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت زنده است و به مسیر خود ادامه می‌دهد.

معاون استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه فلسطین امروز به مسئله نخست جهان تبدیل شده است، آن را از دیگر دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی برشمرد و متذکر شد: در همه کشور‌ها حتی آمریکا انگلیس و آلمان راهپیمایی در حمایت از مردم مظلوم غزه انجام می‌شود و به مسئله اول جهان تبدیل شده است.

سردار قمی ادامه داد: امروز با اینکه مردم غزه در سخت‌ترین شرایط هستند، اما عزتمندانه در مذاکرات پاریس سخن می‌گویند و این یعنی حماس زنده است.

وی با بیان اینکه شورای امنیت علیرغم میل باطنی رای ممتنع به موضوع غزه می‌دهد، یاداور شد: امروز آمریکا و سیاست‌های آن به منفورترین چهره تبدیل شده است.

این مسئول تشکیل دادگاه برای نتانیاهو و تعطیلی بسیاری از واحد‌های اقتصادی و بندر مهم رژیم صهیونیستی را از دیگر دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی برشمرد و ادامه داد: بیش از ۷۵۰ هزار نفر در سرزمین اشغالی آواره شده‌اند و بندر ایلات ۶ ماه است که تعطیل شده است.

سردار سرتیپ قمی خاطر نشان کرد: گروه‌های جهادی در عراق و سوریه و یمن به عنوان جبهه مقاومت برگرفته از تفکر حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا شکل گرفته است و تبدیل به کابوسی برای رژیم صهیونیستی شده است.

وی گفت: امروز مقاومت زنده است و زنده می‌ماند و ظلم جنایتکاران پایان پذیر است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر