۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۷۴۴۶۰
هیات بررسی ایمنی سایبری اعلام کرد
هیات بررسی ایمنی سایبری آمریکا اعلام کرد یک حمله هکری هدفمند چین علیه ایمیل مقامات دولتی این کشور در سال گذشته قابل جلوگیری بوده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت؛ مقصر این حمله اشتباهات امنیت سایبری شرکت مایکروسافت و عدم شفافیت آن بوده است.

هیات مذکور در گزارش خود مجموعه‌ای از تصمیمات مایکروسافت را شناسایی کرد که امنیت، مدیریت ریسک و اعتماد مشتریان را به حفاظت از داده‌ها و عملیات‌های شرکت کاهش داده است.

حمله سایبری مورد تحقیق توسط گروه هکری Storm-۰۵۵۸ که به دولت چین وابسته است با نفوذ به حساب کاربری یکی از مهندسان مایکروسافت انجام شده بود. مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد: هرچند هیچ سازمانی نسبت به حمله سیابری دشمنان مصون نیست، اما ما تیم‌های مهندسی خود را جابه جا کردیم تا زیربنای قدیمی را شناسایی کنیم و کاهش دهیم، فرایند‌ها را ارتقا ببخشیم و بنچمارک‌های امنیتی را اجرا کنیم. مهندسان امنیت ما همچنان مشغول مقاوم سازی تمام سیستم‌ها در برابر حملات هستند و حتی حسگر‌های قدرتمندی را به کار گرفته اند که دشمنان سایبری را ردیابی و دور می‌کند. همچنین ما گزارش نهایی برای توصیه‌های مضاعف را بررسی می‌کنیم.

هیات بررسی ایمنی سایبری آمریکا به مایکروسافت توصیه کرده تا اصلاحات مبتنی بر امنیت را در تمام محصولاتش اجرا کند. سال گذشته این غول فناوری اعلام کرد نفوذ به حساب‌های مقامات ارشد دولت و وزارت بازرگانی آمریکا توسط گروه Storm-۰۵۵۸ انجام شده است. این هکر‌ها صد‌ها هزار ایمیل از مقامات ارشد دولتی از جمله جینا ریموندو وزیر بازرگانی، نیکلاس برنز سفیر آمریکا در چین و ... را سرقت کردند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر