۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹
کد خبر: ۷۴۳۴۰
سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا و شرکت مخابرات همراه اندونزی (تلکامسل) موفق شدند جایزه جهانی GTI Award ۲۰۲۴ را کسب کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، شرکت تلکامسل اندونزی به واسطه پروژه مشترک با شرکت نوآوران رباتیک و پزشکی سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجام اولین عمل نمایشی جراحی رباتیک از راه دور در فاصله ۵۰۰ کیلومتری در مجمع الجزایر اندونزی، جایزه GTI Award ۲۰۲۴ را در بخش خدمات تلفن همراه و برنامه کاربردی نوآورانه از آن خود کرد.

این رویداد جهانی و اثر گذار در حوزه مخابرات موبایل، هر ساله در بارسلونای اسپانیا در ۵ حوزه، مشتمل بر جایزه پیشرفت نوآورانه در فناوری موبایل، جایزه خدمات تلفن همراه و برنامه کاربردی نوآورانه، جایزه توسعه بازار، جایزه بهترین برنامه‌های کاربردی ۵ G و همچنین جایزه افتخاری برگزار می‌شود.

اهمیت این جایزه در اندازه‌ای است که در ادوار گذشته به شرکت‌هایی همچون نوکیا، اریکسون و هوآوی تعلق گرفته است و امسال این جایزه به پروژه جراحی رباتیک از راه دور سینا در کشور اندونزی که بر بستر مخابراتی شرکت تلکامسل اندونزی شکل گرفته، اهدا شده است.

در این پروژه مشترک، شرکت نوآوران رباتیک و پزشکی سینا، اولین عمل نمایشی جراحی رباتیک از راه دور در فاصله ۵۰۰ کیلومتری بین دو شهر بندونگ و جوکجاکارتای اندونزی را در خردادماه گذشته، در حضور رییس جمهور دو کشور به نمایش گذاشت و اقتدار فناورانه کشور در حوزه تجهیزات پیشرفته پزشکی را در ورای مرز‌های جغرافیایی به اثبات رسانید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر