۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
کد خبر: ۷۴۲۸۸
قرار است ویژگی جدیدی به مرورگر کروم اضافه شود تا از شبکه خانگی فرد محافظت کند و اجازه ندهد وب سایت‌های ناامن به شبکه نفوذ کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، گیزموچاینا نوشت؛ گوگل کروم یکی مرورگر‌های محبوب است که حدود ۷۰ درصد سهام بازار را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل این مرورگر یکی از اهداف اصلی حملات سایبری است. گوگ با توجه به ریسک‌های موجود به طور مستمر سعی دارد ایمنی کروم را ارتقا دهد. این شرکت اکنون سرمایه گذاری سنگینی در بخش حریم خصوصی و امنیت کرده تا از کاربران آنلاین خود محافظت کند.

گوگل با توجه به آنکه هر وب سایتی ایمن نیست و یک کلیک ساده روی لینک می‌تواند فرد را در معرض هکر‌ها قرار دهد، یک ویژگی جدید اعلام کرده که به حفاظت از دستگاه‌های متصل به شبکه خانگی از طریق کروم کمک می‌کند. شبکه خانگی یا HAN نوعی شبکه رایانه‌ای است که به ارتباط بین دستگاه‌های نزدیک به هم در یک خانه کمک می‌کند. این ویژگی وب سایت‌هایی را رصد می‌کند که سعی دارند به شبکه خانگی خصوصی فرد نفوذ کنند و از سوی دیگر به وب سایت‌های ایمن اجازه ورود به شبکه خانگی را می‌دهد.

نام این ویژگی «کنترل سفارسی برای دسترسی به شبکه از طریق درخواست‌های مرورگر» (Custom Network Access Controls for Browsing Requests) است و تأیید می‌کند که درخواست برقراری ارتباط با شبکه خانگی شما مربوط به کجا است و ایمن است یا خیر. از سوی دیگر، قابلیت مذکور دستگاه کاربر را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که مجوز دسترسی به شبکه خانگی خصوصی شما را دارد. هم اکنون گوگل در اعتبار بخشی به وب سایت‌ها به عنوان یک منبع ایمن به توسعه دهندگان کمک می‌کند.

ویژگی جدید هنوز در بسیاری از نسخه‌های کروم ارائه نشده، اما پیش بینی می‌شود در نسخه‌های کروم ۱۲۳ یا ۱۲۴ برای رایانه‌های دسک تاپ و دستگاه‌های اندروید ارائه شود. به طور خاص در محیط امروز که کانسپت خانه‌های هوشمند روز به روز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود و ابزار‌های مختلف از جمله قفل در هوشمند هدف هکر‌ها و سارقان قرار می‌گیرند، اقدام گوگل میزان ایمنی کاربران را افزایش می‌دهد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر