۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
کد خبر: ۷۴۲۸۰
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: انتخابات امسال فرصت ارزشمندی برای تاثیرگذاری بر سرنوشت کشورمان است و صحنه نشان‌دادن دموکراسی واقعی با حضور در پای صندوق‌های اخذ رای است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در شانزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر ویژه معرفی و قدردانی از سربازان برگزیده نیرو‌های مسلح بر عرشه ناو شهید رودکی که در آب‌های خلیج فارس اظهار داشت: اگر امروز میهن اسلامی، سربلند و مقتدر در میان همه بحران‌های منطقه غرب آسیا امنیت مثال زدنی خود را تجربه می‌کند بر پایه ایستادگی نیرو‌های مسلح در کنار پشتیبانی ملت شریف ایران و رهبری‌های فرمانده معظم کل قوا است که سربازان عزیز ما از ارکان مهم آن هستند.

وی با بیان این که انتخابات ۱۱ اسفندماه یکی از برهه‌های مهم این کشور است که ما به برکت جمهوری اسلامب فرصت اثربخشی در این عرصه را یافته‌ایم، عنوان کرد: نسل ما و نسل قبل‌تر از ما دورانی را دیدیم که مجلس‌های مختلفی همچون شورای ملی وجود داشتند، اما صندوق رای، پوسته و ظاهری بیش نبود و آرای مردم با قدرت و پول جابجا می‌شدند، اما امروز ما به عنوان شهروند، خودمان تصمیم می‌گیریم چه کسانی را به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم تا برای ما قانونگذاری کنند و بر نهاد‌های اجرایی کشور نظارت کنند و در مجلس خبرگان نیز بر مشی رهبری نظارت کنند و کشور ما آن دموکراسی واقعی را در جهان به نمایش بگذارد.

سرلشگر باقری ادامه داد: ۱۱ اسفند ماه امسال یوم‌الله بزرگی در پیش داریم، ملت عزیز ما و جوانان عزیز و همه ما همچون ۲۲ بهمن ماه در پای صندوق‌ها حاضر می‌شویم و با رای‌مان مجلس قدرتمندی ایجاد می‌کنیم که کشور را نسبت به حل مشکلاتش پیش ببرد و در مسیر سربلندی اش بهتر از گذشته رهنمون باشد.

حرفه‌آموزی به سربازان اولویت نیرو‌های مسلح است

سرلشکر باقری در ادامه گفت: سربازان عزیز ما در پایان دوره تحصیلات و با خروج از محیط خانواده و قبل از ورود به فضای کار و جامعه، دوره سربازی را در کنار نیرو‌های مسلح طی می‌کنند تا هم جامعه پذیری، پذیرش مسؤولیت جمعی و درک عملی و تمرین نظم و انظباط را داشته باشند و هم در کنار مدافعان میهن اسلامی تمرین و مشق فداکاری و ایثارگری را تجربه کنند.

وی تصریح کرد: این دوره کوتاه ارزشمند و بسیار با اهمیتی است که برای تمامی دوران عمر فرزندان این میهن اسلامی ماندگار خواهد بود و سربازان ما در این دوره فرا می‌گیرند که هویت ملی، امنیت ملی، منافع کشور، مرزها، وجود دشمن و حریف و رقیب، حفاظت از ملت، دین، آداب و رسوم، سرزمین و همه ارزش‌های حیاتی ملت چه جایگاهی دارد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان اضافه کرد: گذر از یک زندگی نوجوانی و ابتدای جوانی و بلوغ سیاسی، اجتماعی و فکری نعمتی است که در دوره سربازی برای بیشتر جوانان ما فراهم است.

وی بیان کرد: می‌توان این دوره را با کسالت و ناراحتی طی کرد و می‌توان آن را به عنوان فرصتی برای ارزش‌ها قدر شناخت و بهره مناسب را برد.

سرلشکر باقری، خوشایندسازی سربازی را از تاکیدات فرمانده معظم کل قوا برشمرد و تاکید کرد: نیرو‌های مسلح، روز به روز و سال به سال در اجرای اوامر تدابیر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر خوشایندسازی خدمت سربازی و بهره گیری مناسب از این فرصتی که جوانان در کنار نیرو‌های مسلح هستند، تلاش دارند تا در ابعاد گوناگون این خدمت را به یک خدمت ماندگار در طول زندگی فرزندانمان و موثر برای دفاع و امنیت کشور تبدیل کنند.

سربازان در ماموریت‌های دفاعی و امنیتی بکارگیری می‌شوند

وی عنوان کرد: ما بر اساس اصالت دفاع و امنیت، مشخص کرده ایم که سربازان عزیز صرفا در ماموریت‌های دفاعی و امنیتی به کارگیری گرفته بشوند و به مرور تمامی مسوولیت‌های دیگر از سربازان و عناصر پایور و پیمانی منتقل بشوند.

سرلشگر باقری بیان کرد: همچنین طول دوره خدمت سربازی در حد توان نیرو‌های مسلح مدیریت شد و در ابتدای پاییز امسال مدت سه ماه از خدمت سربازی کاسته شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور ادامه داد: موضوع مهارت آموزی به جوانان عزیز در دوران خدمت سربازی از جمله آثار ماندگار این دوره است و طی هفت سال گذشته یک و نیم میلیون نفر از جوانان کشور ما مهارت‌های عمومی را در همین دوره سربازی فرا گرفتند.

به گفته سرلشکر باقری، بیش از ۵۰۰ هزار نفر مهارت تخصصی فرا گرفتند و گواهینامه‌های معتبر را دریافت کردند و ما متعهد به این هستیم که در واگذاری وام‌های اشتغال، این جوانان در اولویت باشند و به مدت ۳ سال روند شاغل شدن این عزیزان را رصد می‌کنیم.

وی همچنین گفت: با پیگیری نیرو‌های مسلح و همت مجلس و کمک دولت، سال به سال حقوق و مزایای سربازان ارتقا پیدا کرد و امروز سربازان عزیز ما از جهت میزان دریافتی تفاوت قابل توجهی با سایر مشاغل ندارند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان اظهار کرد: همچنین موضوع سلامتی و تندرستی، ورود سربازان در دوره‌های ورزشی، آمادگی جسمانی سربازان عزیز ما، فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و بصیرتی و هر آنچه که برای ارتقای جسم و روح سربازان عزیزمان نیاز است، مورد همت و تاکید فرماندهان و مدیران نیرو‌های مسلح است.

وی گفت: جوانان نخبه سرباز کشورمان منشا خدمات بسیار ارزشمندی شده اند، جدای از دفاع و امنیت که یکی از ارکان اساسی آن، سربازان میهن‌مان هستند، سربازان نخبه ما و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور تحقیقات بسیار ارزشمند نظری و عملی و رشته‌های مختلف داشته اند، در پروژه‌های تحقیقاتی حضور دارند و کار‌های اساسی انجام می‌دهند.

سردار سرلشکر باقری عنوان کرد: حدود ۴۰ هزار نفر از سربازان در دستگاه‌های دولتی مسوولیت‌هایی را آغاز می‌کنند که مبنای استخدام بعدی آن‌ها در آن دستگاه‌ها قرار می‌گیرد و در یک کلام می‌توان گفت که ما از فرصت سربازی علاوه بر خدمت جوانان عزیز ما در دفاع و امنیت کشور، مبنایی برای رشد و ارتقای جسمانی و روحانی جوانان ساخته ایم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر