۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
کد خبر: ۷۴۲۳۵
واتس‌اپ با تبعیت از قانون بازار‌های دیجیتال اتحادیه اروپا اعلام کرده در حال آماده شدن جهت راه اندازی پشتیبانی چت شخص ثالث برای امکان ارسال پیام از دیگر پیامرسان‌ها به این پلتفرم است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس با گذشت یک ماه از مهلت قانون بازار‌های دیجیتال (DMA)، واتس‌اپ در حال آماده شدن برای اجازه دادن به سایر شبکه‌های پیام رسانی برای امکان ارسال پیام به این پلتفرم است.

قانون بازار‌های دیجیتال اتحادیه اروپا یک قانون پیچیده جدید با هدف رسیدگی به قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری و جلوگیری از انحصار آن‌ها است. در این قانون مواردی در رابطه با قابلیت تعامل بین شبکه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

اکنون دیک بروور، مدیر مهندسی واتس اپ، در مصاحبه‌ای به سایت وایرد گفت که این شرکت آماده ارائه قابلیت تعامل بر روی پلتفرم خود با بیش از ۲ میلیارد کاربر است.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ با گنجاندن قابلیت تعامل پیام‌رسان‌ها تحت قانون بازار‌های دجیتال موافقت کرد. این قانون، شرکت‌های بزرگ فناوری را موظف می‌کند تا خدمات خود را برای سایر برنامه‌ها باز کنند.

بروور، که سال گذشته روی رمزگذاری سرتاسری برای فیسبوک مسنجر کار می‌کرد گفت که کاربران برای استفاده از قابلیت تعامل میان این پیام‌رسان و دیگر پیام‌رسان‌ها باید به‌صورت دستی این ویژگی را در اپلیکیشن فعال کنند؛ چرا که اگر این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض فعال شود، حساب کاربری افراد می‌تواند به منبعی برای حملات اسپم و کلاهبرداری تبدیل شود.

پیام‌رسان‌هایی که می‌خواهند با واتس‌اپ و فیسبوک مسنجر تعامل‌پذیری داشته باشند، باید وارد توافقی با شرکت متا شوند که جزئیات آن هنوز عمومی نیست. متا صاحب این دو پیام رسان است.

واتس‌اپ برای فعال کردن قابلیت تعامل به رمزگذاری سرتاسری نیاز دارد. متیو هاجسون، بنیانگذار پروتکل پیام‌رسانی متن‌باز ماتریکس اخیراً، در یک سخنرانی خاطرنشان کرد که با واتس‌اپ به صورت آزمایشی همکاری می‌کند تا رمزگذاری سرتاسری را در قابلیت تعاملی پیاده سازی کند.

مشخص نیست که اپراتور‌های دیگری مانند تلگرام، وایبر و گوگل در حال برنامه ریزی برای افزودن پشتیبانی قابلیت تعامل با واتس اپ هستند یا خیر.

کاربرانی که قابلیت تعامل بین پیام‌رسان‌ها را فعال کنند، یک زبانه جداگانه تحت عنوان چت‌های شخص ثالث خواهند داشت. بروور می‌گوید این جداسازی ضروری بوده است، چون واتس‌اپ نمی‌تواند امنیت و حریم خصوصی این پیام‌ها را به‌اندازه پیام‌های داخلی پیام‌رسان خود تضمین کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر