۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
کد خبر: ۷۴۱۹۳
در دانشگاه جامع علمی کاربردی
با تصویب شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، دوره مهندسی فناوری مراکز داده و مجازی‌سازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: با مجازی‌سازی مراکز داده، تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند تعمیر، نگهداری و ارتقای سرور را بدون توقف انجام دهند و با پیشرفت فناوری مجازی‌سازی سرور، نیاز به مراکز داده عظیم کاهش می‌یابد.

وی افزود: مجازی‌سازی سرور موجب کاهش مصرف برق و گرمای حرارتی می‌شود بنابراین استفاده از سرور‌های مجازی نه تن‌ها از نظر اقتصادی به‌صرفه است بلکه یک ابتکار عمل به ویژه در صنعت محاسبات نیز به شمار می‌رود.

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس نتایج حاصل از مطالعات شغلی و مشاغل نوظهور و به منظور پاسخگویی به نیاز بازار کار و با هدف تربیت کارشناسان زبده مرکزِ داده با مشارکت گروهی از متخصصان و صاحب‌نظران، به تدوین، تصویب و اجرای رشته مهندسی فناوری مراکزِ داده و مجازی‌سازی در ذیل گروه صنعت اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: دانش‌آموختگان این رشته با گذراندن دروسی، چون معماری و طراحی مراکز داده، شبکه‌های ابری و سیستم‌های مبتنی بر ابر و مرکز عملیات امنیت و داشتن قابلیت‌هایی نظیر طراحی شبکه‌های رایانه‌ای، طراحی و پیاده‌سازی فرآیند مسیریابی و سوییچینگ در مراکز داده، طراحی و پیکربندی شبکه مرکز داده مبتنی بر سیسکو یا نظایر آن و مدیریت مرکز عملیات امنیت مرکز داده می‌توانند شغل مهندس مرکز داده و مدیر فنی مرکز داده را احراز کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: علاقمندان به تحصیل در این رشته می‌توانند ضمن مشاهده سرفصل دروس رشته مذکور در بخش سرفصل برنامه‌های مصوب در پرتال اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی www.uast.ac.ir در پذیرش جدید دوره‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه در بهمن ماه ثبت نام کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر