۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳
کد خبر: ۷۴۱۸۹
انتظار می‌رود نسخه آزمایشی دستیار نگارش داخلی ماه آینده در نسخه کروم در دسترس کاربران قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند تنها با کلیک راست روی کادر متنی یا هر فیلدی در وب‌سایت‌ها، از گزینه «به من در نوشتن کمک کن» استفاده کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دیجیاتو؛ مرورگر وب کروم گوگل در آخرین نسخه خود از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند. براساس اعلام این شرکت، به‌زودی سه ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به کروم در سیستم‌های مک و ویندوز اضافه می‌شود. این ویژگی‌ها شامل سازماندهی هوشمندانه تب‌ها، سفارشی‌سازی تم و دریافت کمک هنگام نوشتن محتوا در وب ازجمله تهیه محتوای پست‌‌ها می‌شود.

ویژگی دریافت کمک هنگام نوشتن محتوا به کاربران اجازه می‌دهد برای تهیه پیش‌نویس محتواهایی مانند ایمیل‌ها از این دستیار کمک بگیرند. دستیار نگارش داخلی در کروم به کاربران پیشنهاد می‌‌دهد که چگونه در صورت نیاز محتوایی تجاری بنویسند یا پاسخی ماسب و دوستانه بعد از دریافت دعوت‌نامه یک مهمانی ارسال کنند.

انتظار می‌رود نسخه آزمایشی این قابلیت ماه آینده در نسخه کروم در دسترس کاربران قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند تنها با کلیک راست روی کادر متنی یا هر فیلدی در وب‌سایت‌ها، از گزینه «به من در نوشتن کمک کن» استفاده کنند.

کاربر در شروع، ابتدا لازم است چند کلمه بنویسد و سپس هوش مصنوعی گوگل برای کمک وارد عمل می‌شود.

قابلیت‌های جدید کروم با هوش مصنوعی


علاوه بر دستیار نوشتن، هوش مصنوعی می‌تواند برای سازماندهی تب‌ها و شخصی‌سازی مرورگر نیز استفاده شود. برخی کاربران هنگام کارکردن، تب‌های زیادی را باز نگه می‌دارند. ویژگی جدید هوش مصنوعی کروم به کاربران این امکان را می‌دهد تا آن‌ها در گروه‌های مختلف سازماندهی کنند.

با این حال، این شرکت توضیح می‌دهد که مدیریت تب‌ها می‌تواند به‌صورت دستی نیر انجام شود. کاربران می‌توانند با Tab Organizer به‌طور خودکار تب‌ها را ساماندهی کنند.

این ویژگی با کلیک راست روی یک تب و انتخاب «سازماندهی تب‌های مشابه» در دسترس خواهد بود. کروم همچنین عنوان و ایموجی‌هایی را برای تب‌های گروهی که ایجاد می‌شود، پیشنهاد می‌دهد تا پیداکردن آن‌ها را آسان‌تر کند. این ویژگی برای کمک به زمانی که کاربران در حال خرید آنلاین، تحقیق، برنامه‌ریزی سفر یا انجام کارهای دیگری هستند، بسیار مفید است.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تم‌های سفارشی را برای مرورگر کروم خود تولید کنند. این ویژگی به آنها امکان می‌دهد پس از بازکردن «Customize Chrome» و کلیک کردن روی «Change theme»، تم‌ها را براساس موضوع، وضعیت، سبک بصری و رنگ و با انتخاب گزینه «Create with AI» ایجاد کنند.

در حالی که ویژگی تهیه پیش‌نویس تا انتشار نسخه بعدی کروم در ماه آینده میلادی ارائه نمی‌شود، گوگل می‌گوید که سایر ویژگی‌ها مانند سازماندهی تب‌ها و ایجاد کننده تم هوش مصنوعی طی چند روز آینده در ایالات متحده در دسترس کاربران مک و ویندوز قرار می‌گیرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر