۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
کد خبر: ۷۴۱۱۸
ابوترابی:
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشور نیازمند یک مدیریت واحد در حوزه صیانت از داده‌ها و مقابله با حملات سایبری بوده و از نگاه بنده باید مانند سایر کشور‌های دنیا به سمت نظامی‌ها برای ایفای این مدیریت واحد برویم.

به گزارش پایداری ملی، ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت صیانت از اطلاعات ایرانیان در برابر حملات سایبری، بیان کرد: در حوزه داده‌ها و اطلاعات ما امروز با جنگی تحت عنوان جنگ سایبری مواجه هستیم. امروز داده‌ها فوق العاده مهم است. اختلال و هک داده‌ها نیز موضوع بسیار مهمی به شمار می‌رود. این جنگ خیلی واقعی و خطرناک است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: صیانت از داده‌ها و حساب‌های مردم بسیار مهم است. نمونه این جنگ را در هک سامانه‌های سوخت مشاهده کردیم. اگر خدایی نکرده این جنگ به هک حساب‌های بانکی و یا هک سیستم انتخابات تعمیم داده شود بسیار تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت. این جنگ می‌تواند در روند زندگی مردم و حتی در تولید نیز اثر منفی برجای بگذارد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید حفاظت و صیانت از داده‌ها و اطلاعات افراد را خیلی جدی بگیریم. متاسفانه ما اکنون در این حوزه سه سازمان موازی داریم که اقدامات موازی این سه دستگاه در روند مدیریت این حوزه اختلال ایجاد کرده است. ما نیازمند یک مدیریت واحد در حوزه صیانت از داده‌ها و مقابله با حملات سایبری هستیم. به نظر بنده باید مانند سایر کشور‌های دنیا به سمت نظامی‌ها برای ایفای این مدیریت واحد برویم. چراکه این یک جنگ واقعی است.

وی در ادامه تاکید کرد: از نگاه بنده همان طوری که در ارتش آمریکا و در ارتش رژیم اشغالگر و در همه ارتش‌های مهم دنیا یک واحد سایبری پدافندی تشکیل شده است ما نیز باید به این سمت رفته و از ظرفیت سازمان پدافند غیرعامل به درستی در این حوزه بهره ببریم. باید دستگاه‌های موازی را ادغام کرده و یک مدیریت واحد در این زمینه داشته باشیم که پاسخگو نیز باشد. طبیعتا زمانی که مدیریت واحد ایجاد شود به دنبال آن شاهد پاسخگویی نیز خواهیم بود.

منبع: ایسنا
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر