۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳
کد خبر: ۷۴۰۹۰
هیئتی از اساتید و محققین دانشگاه دفاع ملی چین به سرپرستی رئیس دانشکده دفاع این دانشگاه با حضور در دانشگاه عالی دفاع ملی با مسئولین دانشکده‌های این دانشگاه ملاقات کردند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، هیئتی متشکل از اساتید و محققین دانشگاه دفاع ملی چین به سرپرستی رئیس دانشکده دفاع این دانشگاه با حضور در دانشگاه عالی دفاع ملی با جانشین و رؤسای دانشکده‌های این دانشگاه ملاقات کردند و از نزدیک با فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و بین المللی دانشگاه عالی دفاع ملی به ویژه در زمینه جذب دانشجوی خارجی آشنا شدند.

در جلسه مشترکی که با حضور اعضای هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین و مقامات، مسئولان، اساتید و پژوهشگران دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، امیر خسرو بوالحسنی جانشین رئیس دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به هیئت چینی، از پیام تسلیت و اظهار همدردی رئیس جمهور آن کشور به مناسبت به شهادت رسیدن تعدادی از هم‌وطنان‌مان در حادثه تروریستی که در مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان به وقوع پیوست، تشکر کرد.

وی در ادامه به روابط بسیار خوب دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و دفاعی و همچنین مواضع بسیار خوب چین در حمایت از جمهوری اسلامی ایران اشاره و تأکید کرد: باید تلاش شود تا این روابط در حوزه آکادمیک نیز همسطح دیگر حوزه‌ها ارتقاء و افزایش یابد.

جانشین رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی سپس با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه در زمینه جذب دانشجویان خارجی گفت: سال گذشته این دانشگاه فعالیت آموزشی خود را برای جذب و تربیت دانشجویان خارجی در مقطع دکترا آغاز کرد و امیدوار است تا در سال آینده از کشور دوست، چین هم دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل شود.

سرهنگ تای جین‌سونگ رئیس هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین هم اظهار داشت: اهداف این هیئت از سفر به ایران در سه بخش افزایش روابط نظامی و تقویت دیپلماسی دفاعی همپای دیگر بخش‌های همکاری میان دو کشور ایران و چین، تلاش برای آموختن و فراگرفتن از یکدیگر و ارتقای روابط آکادمیک میان دو دانشگاه و دانشکده‌های مختلف با یکدیگر خلاصه می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در سال تحصیلی آینده حداقل یک دانشجو از کشور چین در دانشگاه عالی دفاع ملی مشغول به تحصیل شود، افزود: ما امروز متوجه شدیم که دانشگاه عالی دفاع ملی نقش بسیار زیادی در نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران دارد و لذا این ضرورت ایجاد می‌شود تا دو کشور برای تقویت همکاری‌های آکادمیک و علمی خود روابط میان دو دانشگاه را بیش از پیش تقویت کنند و این موضوع را حتماً به اطلاع مقامات عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی چین خواهم رساند.

مقام ارشد هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین ادامه داد: رهبران دو کشور مسیر را برای آینده روابط دو طرف ترسیم کرده‌اند و ما بایستی با استفاده از این نقشه راه، تلاش کنیم تا آن را اجرایی کنیم.

در این دیدار، هیئت چینی در خصوص سیاست‌های دفاعی چین در عرصه جدید مطالبی را ارائه کرد و در مقابل، پژوهشکده‌های امنیت و دفاع دانشگاه عالی دفاع ملی نیز مطالبی را در خصوص جایگاه جمهوری اسلامی ایران در هندسه جدید قدرت و همچنین تحولات اخیر اوکراین و تأثیرات آن بر شرایط جدید منطقه را برای هیئت چینی مطرح کرد.

در پایان این بازدید، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با اعضای هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین ملاقات و در خصوص تحولات اخیر منطقه و نقش جمهوری اسلامی ایران و چین در شرایط کنونی مطالبی را بیان کرد. در ادامه نیز بر توسعه روابط دو دانشگاه تأکید شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر