۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۷۳۹۳۸
با حضور متخصصانی از ۱۱ کشور صورت می‌گیرد؛
مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی یونسکو در مدیریت ریسک و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا با همکاری پژوهشگاه زلزله‌شناسی همایش منطقه‌ای راهکارهای مدیریت جامع ریسک زلزله را برگزار می کند.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از مهر، دکتر کامبد امینی حسینی، رئیس مرکز منطقه‌ای ریسک و تاب‌آوری یونسکو گفت: در این اجلاس متخصصانی از کشورهای ایران، ترکیه، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، لبنان و سوریه به صورت حضوری و نمایندگانی از کشورهای ژاپن، ایتالیا، آلمان و فرانسه بصورت برخط (آنلاین) حضور دارند.

وی جدیدترین تحولات در زمینه‌های مرتبط با مدیریت جامع بحران در ابعاد پیشگیری، آمادگی، واکنش اضطراری، بازسازی و بازتوانی و همچنین ارتقای تاب آوری را موضوعات مطرح در این همایش عنوان کرد و یادآور شد: همچنین چالش‌های مرتبط با مدیریت بحران در زلزله‌های اخیر در ترکیه، سوریه، افغانستان و ایران مورد بحث قرار می‌گیرد.

حسینی هدف دیگر از برگزاری این اجلاس را معرفی توانمندی‌های کشور برای ارائه خدمات تخصصی به کشورهای همجوار ذکر کرد و افزود: به همین منظور در انتهای این اجلاس، نحوه تسهیل تعاملات و ادامه همکاری‌ها با کشورهای منطقه مورد بررسی قرار داده خواهد شد.

مرکز منطقه‌ای یونسکو در زمینه ریسک و تاب‌آوری سال گذشته (۱۴۰۱) براساس لایحه دولت و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تاسیس شده است. این مرکز به عنوان دومین مرکز تخصصی یونسکو در رابطه با شناسایی و کاهش اثرات سوانح طبیعی و ارتقای تاب‌آوری جوامع در جهان شناخته می‌شود.

طبق اساسنامه این مرکز، ارائه خدمات آموزشی و فنی به کشورهای منطقه در زمره اهداف تاسیس مرکز مذکور است که می‌تواند نقش مهمی در کاهش اثرات سوانح طبیعی در آینده داشته باشد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر